kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

Druhý ročník Summitu Koncepce BIM se uskuteční 24. února 2022. Do Česka se vrací přední evropští experti na BIM ve veřejné správě

Již druhý ročník setkání Summit Koncepce BIM proběhne 24. února 2022 on-line z konferenčního sálu v PVA EXPO PRAHA. Ani letos na něm nebudou chybět renomovaní experti na zavádění metody BIM ve veřejné správě z řady evropských zemí.

 

Zástupci veřejné správy podílející se na zavádění metody BIM v řadě evropských zemí se opět setkají v Česku. Vystoupí totiž na dalším ročníku Summitu Koncepce BIM, který se uskuteční 24. února 2022. Již podruhé tak budou mít účastníci unikátní možnost seznámit se s přístupy využívané veřejnou správu pro zavádění metody BIM do praxe v řadě evropských zemí. Vzhledem k současné epidemiologické situaci se Summit uskuteční on-line, o exkluzivní obsah ovšem účastníci v žádném případě nepřijdou.

 

 "Summit Koncepce BIM je výjimečnou příležitostí porovnat zkušenosti se zaváděním metody BIM ve veřejné správě u nás a v Evropě. Právě to jej dělá unikátním i z evropského pohledu," říká Zdeněk Veselý, generální ředitel České agentury pro standardizaci a dodává: "I pro letošní ročník se nám podařilo získat skutečně zajímavé řečníky jak z Evropy, tak z České republiky, včetně čelních reprezentantů veřejné správy u nás. Jsem přesvědčen, že ani on-line podoba, vynucená aktuální epidemiologickou situací, na zajímavosti letošnímu ročníku Summitu neubírá a naopak umožní účast i těm, kteří by se fyzické akce zúčastnit z různých důvodů nemohli."


Právě šance si během jediného dne porovnat postup digitalizace stavebnictví v Česku a v Evropě odlišuje toto setkání od jiných. Na Summitu vystoupí mimo jiné Souheil Soubra, předseda EU BIM Task Group, zástupkyně ministerstva Dopravy a digitální infrastruktury SRN Milena Feustel nebo také Adam Matthews, vedoucí mezinárodního centra Digital Built Britain a předseda platformy Global BIM Network. Chybět nebude ani pohled země, která je považována v Evropě za digitálního premianta, tedy Estonska. To bude zastupovat Jaan Saar z ministerstva.

Stejně jako v případě úspěšného prvního ročníku (konal se v roce 2019) je i nadcházející Summit složen z několika bloků. Účastníci se mohou těšit na blok zaměřený na vládní aktivity pro rozvoj digitalizace stavebnictví, detailní přehled aktivit Koncepce BIM a v neposlední řadě i blok, ve kterém své zkušenosti s metodou BIM představí konkrétní zástupci veřejné správy zapojení do programu pilotních projektů. 

 

Všechny tyto informace a poznatky si pak budou moci všichni účastníci Summitu porovnat s tím, jak k zavádění metody BIM přistupují další evropské země. Reprezentace bloku věnovaného sdílení zahraničních zkušeností je skutečně prestižní a všichni vystupující jsou respektovanými odborníky nejen ve svých zemích, ale i v evropském měřítku.

 

Summit Koncepce BIM tak nabízí unikátní neformální online setkání zástupců všech stavebních profesí, se zástupci vlád a veřejné správy od nás i z řady evropských zemí. Pro Česko navíc o to důležitější, že termín povinného využívání metody BIM u všech nadlimitních veřejných zakázek, bude již za dveřmi.

 

Aktuální program, novinky a registrace najdete na webu SummitKoncepceBIM.cz

 

  • Neváhejte s přihlášením, v programu je samozřejmě prostor i pro diskuse. 

 

  •  Registrační poplatek pro online činí 1 490,- Kč bez DPH, pro účastníky z úřadů, samospráv a státních organizací pak 990,- Kč bez DPH. Každý účastník summitu obdrží kvalitní záznam a prezentační materiály.
    • Využijte také speciální balíček, který je výhodný zejména pro větší organizace: každý 3. účastník v rámci jedné organizace za polovinu.

 

  • Vzhledem k aktuální situaci se akce uskuteční online, umožní účast i těm, kteří by se fyzické akce zúčastnit z různých důvodů nemohli. 

 

Těšíme se na vás.

Související články

 

Projekt s BIM o třetinu dražší? Nesmysl, tvrdí Zdeněk Rudovský
Jan Lodl  |  27.8.2021  | Osvěta
Podle zkušeností ČVUT je klíčem k úspěchu projektu s využitím metody BIM důsledná kontrola kvality modelu. Tvrdí její zástupce Zdeněk Rudovský.
Metodika pomáhá začlenit stavebním školám metodu BIM do výuky
Jan Lodl  |  23.7.2021  | Osvěta
Účast na workshopem zaměřených na začlenění BIM do výuky je pro školy užitečná. Pomáhá podle naprosté většiny zúčastněných.
Ohlédnutí za workshopem Společné datové prostředí (CDE)
Radka Páleníková  |  17.6.2021  | Osvěta
Dne 16.6. 2021 proběhl další z workshopů určených zájemcům z řad veřejných zadavatelů a to na téma Společné datové prostředí (CDE).
Osm indikativních nabídek CDE řešení pro pilotní projekty
Jan Lodl  |  16.6.2021  | Odborné
Pro lepší orientaci v nabídkách CDE řešení jsme pro veřejné zadavatele zapojené do programu pilotních projektů připravili indikativní nabídky.
Seznamte se: Společné datové prostředí
Jan Lodl  |  31.5.2021  | Osvěta
Společné datové prostředí je základem využívání metody BIM. Seznámit se s jeho fungováním můžete na workshopu 16. června 2020.
Připravujeme workshopy ve druhém čtvrtletí - akce odloženy
Martina Kourková  |  16.3.2020  | Osvěta
Připravujeme workshopy v souvislosti s postupem implementace metody BIM pro různé cílové skupiny - akce odloženy
Podzimní smršť workshopů s vládní Koncepcí BIM
Martina Kourková  |  27.9.2019  | Osvěta
Podzim je v plném proudu a máme za sebou první vlnu workshopů pro smluvní standardy. Ještě máme před sebou diskusní workshopy a Summit Koncepce BIM.
Máme za sebou úspěšné zahájení workshopů pro pilotní projekty
Martina Kourková  |  24.9.2019  | Osvěta
V minulých dnech byla postupně v Praze, Brně a Ostravě zahájena série workshopů věnovaných nástupu metody BIM do českého stavebnictví.
Workshopy se zaměřením na pilotní projekty – Praha – kapacita naplněna
Martina Kourková  |  3.9.2019  | Osvěta
Workshop v Praze na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu je již zcela naplněn, zveme všechny zájemce o tyto workshopy do Brna 12.9. a Ostravy 19.9.
Workshopy pro veřejné zadavatele se zaměřením na pilotní projekty
28.6.2019  | Osvěta
Hlavními tématy jsou seznámení se s aktuálním stavem implementace Koncepce BIM a zamýšleného rozsahu povinností veřejného zadavatele od roku 2022.
První Summit Koncepce BIM v listopadu 2019
Martina Kourková  |  23.5.2019  | Osvěta
Vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu převzali záštitu nad Summitem Koncepce BIM.
Workshop pro recenzenty 20.11. 2018
Lukáš Klee  |  29.11.2018
Úspěšně proběhl první workshop pro registrované recenzenty, kde byly představeny výstupy pracovních skupin PS02 a PS03.
Workshopy k pilotním projektům
Jaroslav Nechyba  |  12.10.2018  | Osvěta
Úvodní akce pro veřejné zadavatele ukázali jejich zájem a jsou startem pro další rozvoj vzájemné spolupráce.

Diskuze

Kontaktní formulář

 

Vyberte téma
Nový Pilotní projekt
PS DSS
OTO DSS
DSS obecné
Záměr DSS
Klasifikační systém CCI
Zájem o aktivní spolupráci
Žádost o schůzku
Námět k činnosti
Jiné
Vyberte zaměření*
Zadavatel soukromý sektor
Zadavatel veřejný sektor
Developer
Architekt
Projektant
Inženýring
Zhotovitel
Facility manager
Výrobce stav. materiálu
Státní správa
Konzultant
Softwarový dodavatel
Pedagog
Student
Expert ČAS
Jiné
Podmínky