kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

Ing. Roman Macháček

Freelancer, BIM Specialista | C# Developer
Linkedin profil

O informační modelování budov se intenzivně zajímám od roku 2015. Zkušenosti s informačním modelováním jsem začínal získávat již při svém studiu oboru Požární bezpečnost na ČVUT v Praze. Zde jsem psal na toto téma bakalářskou a později i diplomovou práci a během studia nabíral své praktické zkušenosti nejdříve v architektonicko-projekční kanceláři ADNS architekti a později v konzultační společnosti pro BIM - cadconsulting, spol. s r.o., kde jsem se podílel na modelech dalších projektů, jako jsou například modely nových stanic metra D pro METROPROJEKT Praha a.s.

 

Zahraniční zkušenosti jsem získal na stáži v Norsku, kde jsem pracoval pro společnost zabývající se stavbami vodních elektráren. Zde jsem pracoval na bezpapírové dokumentaci v CDE a na zavádění BIM. Další zkušeností byla stáž v Japonsku na Kyushu University, kde jsem se zabýval problematikou propojení BIM a GIS pro požární zásah.

Od doby začátku pandemie působím v oblasti BIM jako freelancer. Zajímám se také o programování. Vyvíjím doplňky a algoritmizuji rutinní úkony pro software Revit od Autodesku. Vytvořil jsem komplexní řešení pro tvorbu požárních informačních modelů na této platformě, BIMfire.cz, a své zkušenosti s informačním modelováním budov a algoritmizací jsem aplikoval například na stavbách jako je rekonstrukce Jaderné elektrárny Dukovany.

Kontaktní formulář

 

Podmínky