kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

Máte ve čtvrtek prázdný kalendář?

Už ve čtvrtek 24. února 2022 proběhne jedinečné mezinárodní setkání Summit Koncepce BIM 2022. Jak vypadá digitální budoucnost veřejných staveb, naznačí zajímaví řečníci od nás i z Evropy. Během jediného dne si tak bude možné snadno porovnat postup a zkušenosti se zaváděním metody BIM do praxe veřejného sektoru z Česka, ale i Německa, Estonska či Velké Británie. Chcete vědět, jak daleko je s metodou BIM digitální premiant Evropy, pobaltské Estonsko? Dozvíte se v přednášce Janna Saara. Letos navíc bez složitého cestování. Summit Koncepce BIM bude vysílán živě online.

 

Praha, 18. února 2022 – Druhý ročník Summitu Koncepce BIM je již doslova za dveřmi. Proběhne totiž 24. února 2022 od 9 do 15:30. Účast na něm je až triviálně snadná – stačí si otevřít internetový prohlížeč s unikátním odkazem, který obdrží všichni registrovaní účastníci. Takže pokud máte ve svém kalendáři na následující čtvrtek ještě volno, možná jste se zapomněli zaregistrovat. Přitom základní účastnický poplatek byl letos snížen na 1 490 korun bez DPH (1 802,90 Kč s DPH), pro zástupce veřejné správy pak dokonce jen na 990,00 korun bez DPH (1 197,90 Kč s DPH). I když má akce online podobu, všichni vystupující budou k přenosu připojení živě. Kromě možnosti během jediného dne si srovnat postup zavádění metody BIM a digitalizace stavebnictví u nás a v Evropě tak zůstane zachována i příležitost k přímému kontaktu s řečníky prostřednictvím přímých otázek pro registrované návštěvníky. Registrovat se lze na stránkách Summitu Koncepce BIM 2022.

 

Na metodu BIM jako cestu k digitalizaci svého stavebnictví dnes sází velké množství zemí celého světa. Summit Koncepce BIM je šancí získat ucelené informace a zkušenosti nejen z prostředí českého veřejného sektoru, ale i digitálně vyspělých zemí Evropy. Věřím, že to může návštěvníky velmi inspirovat k dalšímu rozvoji, jak vlastnímu, tak i své firmy či instituce,“ připomíná Jaroslav Nechyba, ředitel odboru Koncepce BIM České agentury pro standardizaci.

Obsah jednotlivých bloků je zaměřen především na praktické sdílení zkušeností napříč Evropou. Kromě náměstka Ministerstva průmyslu a obchodu Eduarda Muřického, Zdeňka Zajíčkaporadce premiéraČRpro e-government a IT, či ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyňka Hořelici si tak účastníci vyslechnou vystoupení ředitele České agentury pro standardizaci Zdeňka Veselého a ředitele odboru Koncepce BIM Agentury ČAS Jaroslava NechybyPo nich přijdou na řadu přednášky Souheila Soubry (EU BIM Task Group), Mileny Feustel (Ministerstvo dopravy a digitální infrastruktury SRN), Adama Matthewse (Centre for Digital Build Britain) a Jaana Saara (Ministerstvo ekonomiky a komunikace Estonska).

 

 

 

 

V odpolední části programu vystoupí kromě zástupců odboru Koncepce BIM České agentury pro standardizaci také Jiří Čtyroký (ředitel Sekce prostorových informací Institutu pro plánování a rozvoj Hlavního města Prahy). V závěrečném bloku pak zazní ryze konkrétní zkušenosti účastníků programu pilotních projektů agentury ČAS reprezentované Evou Janouškovou z Kraje VysočinaStanislavem Vitáskem ze Správy železnicJanem Rakem zastupujícím Magistrát Hlavního města Prahy, a Liborem Němečkem z NKÚ.

 

Summit Koncepce BIM 2022

Termín: 24. 2. 2022 od 9:00 do 15:30

Cena vstupenek: 1 490 Kč/990 Kč bez DPH

Registrace: https://summitkoncepcebim.cz/#registrace

Forma: živý on-line přenos

 

Více informací o programu a přednášejících získáte na stránkách summitkoncepcebim.cz.

V případě zájmu o další informace, online rozhovor s některým ze zahraničních účastníků či zástupců Agentury ČAS nebo akreditaci napište, prosím, na adresu lodl@agentura-cas.cz.

 

 

Metoda BIM

Metoda BIM, anglicky Building Information Management, vytváří informační model stavby, který lze chápat jako tak zvané digitální dvojče. Tento informační model v sobě soustřeďuje veškeré informace vznikající během celého životního cyklu stavby. Kromě vizualizace podoby stavby ve 3D obsahující grafické i negrafické informace (tak zvaný digitální model stavby – DIMS), jsou jeho součástí také digitalizované procesy (například změnové či schvalovací řízení) a také veškerá komunikace mezi jednotlivými subjekty podílejícími se na stavbě a později i provozu budovy. Vše je přitom sdíleno na jednom místě. Do stavebnictví se tak dostává konečně reálně mimo jiné i možnost kalkulovat celkové náklady na životní cyklus (LCC), což je obdoba nákladů na vlastnictví (TCO) známého z oboru IT. Využití metody BIM navíc výrazně otevírá cestu k digitálnímu stavebnímu řízení. Více informací o metodě BIM získáte na web KoncepceBIM.cz. O společném datovém prostředí (CDE) se více dočtete zde, o digitálním modelu stavby (DIMS) pak zde.

 

 

Kontaktní formulář

 

Podmínky