kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

BIMDay 2022 už je opravdu za dveřmi. Začíná už 13. října

Metoda BIM mění stavebnictví a otevírá prostor k efektivnějším, levnějším a rychlejším stavbám. Není divu, že konferencí na téma BIM se v Česku koná mnoho. Přesto za pozornost stojí jen některé. A pokud byste do konce roku chtěli vyrazit už jen na jednu, pak stojí za to zvolit BIM Day. Skutečnost, že jde již o jedenáctý ročník hovoří sama za sebe. Času na rozhodování už není mnoho, snad každý, kdo má v Česku s metodou BIM něco společného, totiž do pražského Clarion Congress Hotelu zamíří již za necelý týden. BIM Day 2022 se totiž konají 13. a 14. října, vstupenky jsou stále k dispozici. A chybět přirozeně nebudou ani zástupci České agentury pro standardizaci, v čele s generálním ředitelem Zdeňkem Veselým.

 

 

Poločas implementace Koncepce

Zaměření BIM Day je již tradičně velmi praktické. Ostatně sdružení czBIM bylo tím, kdo metodě BIM do Česka otevřel cestu. Po úvodním bloku věnovaném hlavně představení czBIM a jeho aktivit, bude významná část dopoledního programu patřit Koncepci zavádění metody BIM v Česku. V bloku nazvaném příznačně Poločas implementace Koncepce vystoupí, kromě moderátora bloku Petra Matyáše, také generální ředitel České agentury pro standardizaci Zdeněk Veselý, který představí plány Agentury na další kroky při realizaci vládní Koncepce zavádění metody BIM.

 

Po pěti letech věnovaných zejména přípravě dokumentů a metodik postupuje Koncepce do praktické roviny – i proto se chce Agentura ČAS v následujících měsících a letech zaměřit zejména na vzdělávání, osvětu a propagaci metody BIM, ale také na podporu pilotních projektů BIM, a samozřejmě také rozvoj Datového standardu staveb (DSS). Jak, to bude právě tématem přednášky Zdeňka Veselého.

Na jeho vystoupení naváže s vizí Ministerstva pro místní rozvoj v oblasti digitalizace stavebního řízení a územního plánování vedoucí oddělení digitalizace stavebního řízení a územního plánování tohoto ministerstva Petr Klán. Pozornost v tomto bloku bude ale – zcela právem – věnována datovému standardu staveb (DSS) i samostatně.

 

Vždyť spolu s klasifikačním systémem je DSS společným digitálním jazykem pro české stavby. Novinky v datovém standardu staveb i plány na další rozvoj proto představí ve společné přednášce Kateřina Schön, projektová manažerka DSS z České agentury pro standardizaci a Rudolf Vyhnálek ze spolku czBIM. Závěr tohoto bloku obstará panelová diskuse, ve které usednou všichni prezentující a návštěvníci tak dostanou šanci oslovit je přímo se svými otázkami.

 

Závěr prvního dne bude patřit zkušenostem z projektů využívajících metodu BIM, a také sérii workshopů. Vybírat můžete celkem z deseti.

 

Druhý den patří moderovaným diskusím

Program druhého dne bude zaměřen především na otevřený dialog vystupujících a publika. Těšit se můžete na dvě moderované diskuse. První je nazvána Využívání dat BIM v CAFM, druhá Zadání vs Dodání BIM. Požadavky na BIM vs Potřeby. Mýty a legendy BIM. Také závěr programu druhého dne bude patřit workshopům, tentokráte bude na výběr z pěti témat.
Více v podrobném programu.

Související články

 

Pojďme se poslouchat. Pokračuje série neformálních kulatých stolů
Jan Lodl  |  15.2.2023
Agentura ČAS zve všechny zájemce o využívání metody BIM na neformální snídani u kulatého stolu. Pojďme si otevřeně říci, jak si vzájemně pomoci.
Ohlédnutí: konference BIM 2023
Jan Lodl  |  3.2.2023
Aktualizace Koncepce BIM a metodik. Konference BIM 2023: budoucnost metody BIM (nejen) ve veřejné správě ukázala hlavní úkoly Agentury ČAS na rok ´23.
Pronikněte do tajů CCI. Zúčastněte se veřejného semináře v Talinnu
Jan Lodl  |  16.11.2022
Veřejný seminář pořádaný organizací CCIC umožní nahlédnout pod pokličku klasifikačního systému a najít inspiraci pro jeho využití. Účast je zdarma.
Ohlédnutí za konferencí Digital Construction 2022
16.11.2022
Nejvyšší zástupci stavebního sektoru z Evropské Unie i řady evropských zemí se 9. a 10. listopadu sešli v Praze na konferenci v rámci predsednictví EU
Druhý ročník Summitu Koncepce BIM: 24. února 2021
Martina Kourková  |  20.1.2022
Summit Koncepce BIM proběhne on-line 24. 2. v PVA EXPO PRAHA. Zavádění metody BIM ve veřejné správě tu představí experti z řady evropských zemí.
Konference Měření, vizualizace a zpracování dat v BIM
Martina Kourková  |  16.12.2021
Národní konference MVP BIM 2022 je zaměřena na aktuální témata digitalizace a provázanost BIM s procesy ve stavebnictví a veřejné správě.
Projekt s BIM o třetinu dražší? Nesmysl, tvrdí Zdeněk Rudovský
Jan Lodl  |  27.8.2021
Podle zkušeností ČVUT je klíčem k úspěchu projektu s využitím metody BIM důsledná kontrola kvality modelu. Tvrdí její zástupce Zdeněk Rudovský.
Konference BIM ve stavebnictví proběhne 2. a 3. září
Jan Lodl  |  4.8.2021  | Česká agentura pro standardizaci
Konference BIM ve stavebnictví proběhne 2. a 3. září v prostorách Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.
Metodika pomáhá začlenit stavebním školám metodu BIM do výuky
Jan Lodl  |  23.7.2021
Účast na workshopem zaměřených na začlenění BIM do výuky je pro školy užitečná. Pomáhá podle naprosté většiny zúčastněných.
Ohlédnutí za workshopem Společné datové prostředí (CDE)
Martina Kourková  |  17.6.2021
Dne 16.6. 2021 proběhl další z workshopů určených zájemcům z řad veřejných zadavatelů a to na téma Společné datové prostředí (CDE).
Osm indikativních nabídek CDE řešení pro pilotní projekty
Jan Lodl  |  16.6.2021  | Odborné
Pro lepší orientaci v nabídkách CDE řešení jsme pro veřejné zadavatele zapojené do programu pilotních projektů připravili indikativní nabídky.
Seznamte se: Společné datové prostředí
Jan Lodl  |  31.5.2021
Společné datové prostředí je základem využívání metody BIM. Seznámit se s jeho fungováním můžete na workshopu 16. června 2020.
Konference Pilotní projekty BIM v resortu MD a získané zkušenosti
Martina Kourková  |  13.5.2021
Zveme vás na on-line konferenci 25. května: Pilotní projekty BIM v resortu Ministerstva dopravy ČR a získané zkušenosti.
Povídání o BIM k odpolední kávě
Jan Lodl  |  30.4.2021
Od 3. května 2021 startuje série on-line diskusí. Pořádá jí Nadace ABF, Ministerstvo průmyslu a obchodu a odbor Koncepce BIM ČAS. Tématem bude BIM.
Připravujeme workshopy ve druhém čtvrtletí - akce odloženy
Martina Kourková  |  16.3.2020
Připravujeme workshopy v souvislosti s postupem implementace metody BIM pro různé cílové skupiny - akce odloženy
Podzimní smršť workshopů s vládní Koncepcí BIM
Martina Kourková  |  27.9.2019
Podzim je v plném proudu a máme za sebou první vlnu workshopů pro smluvní standardy. Ještě máme před sebou diskusní workshopy a Summit Koncepce BIM.
Máme za sebou úspěšné zahájení workshopů pro pilotní projekty
Martina Kourková  |  24.9.2019
V minulých dnech byla postupně v Praze, Brně a Ostravě zahájena série workshopů věnovaných nástupu metody BIM do českého stavebnictví.
Workshopy se zaměřením na pilotní projekty – Praha – kapacita naplněna
Martina Kourková  |  3.9.2019
Workshop v Praze na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu je již zcela naplněn, zveme všechny zájemce o tyto workshopy do Brna 12.9. a Ostravy 19.9.
Workshopy pro veřejné zadavatele se zaměřením na pilotní projekty
28.6.2019
Hlavními tématy jsou seznámení se s aktuálním stavem implementace Koncepce BIM a zamýšleného rozsahu povinností veřejného zadavatele od roku 2022.
Národní konference – Měření, vizualizace a zpracování dat BIM
Martina Kourková  |  28.6.2019
Národní konference je zaměřena na aktuální témata digitalizace a provázanost BIM s procesy ve stavebnictví a veřejné správě.
Byli jsme partnerem konference Prague International CC
Martina Kourková  |  29.5.2019
Den 16.5. byl významným dnem pro odvětví stavebnictví. V Praze se konal první ročník ICCC konference a byli jsme partnerem této události.
První Summit Koncepce BIM v listopadu 2019
Martina Kourková  |  23.5.2019
Vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu převzali záštitu nad Summitem Koncepce BIM.
Setkání stavebního odvětví Koncepce BIM2022
Martina Kourková  |  3.3.2019
Dne 26. 2. se na půdě MPO uskutečnilo setkání účastníků stavebního odvětví, kteří jsou zainteresováni do zavádění metody BIM do stavební praxe v ČR.
Workshop pro recenzenty 20.11. 2018
Lukáš Klee  |  29.11.2018
Úspěšně proběhl první workshop pro registrované recenzenty, kde byly představeny výstupy pracovních skupin PS02 a PS03.
Workshopy k pilotním projektům
12.10.2018
Úvodní akce pro veřejné zadavatele ukázali jejich zájem a jsou startem pro další rozvoj vzájemné spolupráce.

Kontaktní formulář

 

Podmínky