kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

První rok s výukou metody BIM. Přihlaste se na tradiční workshop pro střední školy stavebního zaměření

Podle rámcových vzdělávacích plánů (RVP) museli všechny střední školy stavebního zaměření zahrnout BIM kompetence do výuky nejpozději od září 2023. Proto bychom vás rádi pozvali na workshop První rok s výukou metody BIM, který se bude konat v sídle České agentury pro standardizaci (Biskupský dvůr 1148/5, Praha 1). Sejdeme se 3. dubna 20239:30. Přihlásit se můžete velmi jednoduše pomocí interaktivního webového formuláře.

 

Sdílení zkušeností i aktuální trendy

Workshop navazuje na již tradiční setkání učitelů středních stavebních škol, které Česká agentura pro standardizaci pořádá obvykle dvakrát ročně. I tentokrát bude zaměření velmi praktické a půjde zejména o sdílení zkušeností s výukou metody BIM na středních školách stavebního zaměření (ale nejen jich). Samozřejmě nebudou chybět ani aktuální informace o postupu realizace vládní Koncepce zavádění metody BIM do veřejné správy, se kterými vás seznámí ředitelka odboru Koncepce BIM České agentury pro standardizaci Eva Kaiserová, stejně jako představení nových přístupů i trendů ve využívání metody BIM v podání projektové manažerky DSS Kateřiny Schön, která samozřejmě připojí také informace o přípravě společného digitálního jazyka pro české stavby, tedy datového standardu staveb (DSS) a mezinárodního klasifikačního systému CCI. Možnosti spolupráce s vysokými školami, ale i soukromými stavařskými firmami, pak představí Radoslav Sovják, ředitel Národního centra Stavebnictví 4.0.

 

Zbytek programu bude už ale vyhrazen výhradně sdílení zkušeností učitelů středních škol. Pavel Pour ze SPŠ stavební Hradec Králové se ohlédne za prvním rokem povinné výuky BIM kompetencí. Podíváme se na možnosti propojení výuky TZB s BIM kompetencemi, a také na poznatky z pilotních projektů BIM, které běží na několika středních školách. Samozřejmě zbude i dost času na závěrečnou diskusi.

 

Stačí se přihlásit

Mnoho učitelů středních škol se workshopů pořádaných Českou agenturou pro standardizaci účastní pravidelně. Svědčí to o tom, že je považují za užitečné a přínosné. Proto by bylo škoda této možnosti nevyužít. Na workshop se mohou přihlásit maximálně dva zástupci za školu. Předpokládaný konec workshopu je v 15:30. Účast je bezplatná a pro účastníky bude připraveno během dne i malé občerstvení. Stačí se přihlásit zde.

 

 

Maximální kapacita sálu je 50 osob. Pokud by došlo k jejímu překročení, požádali bychom vás o omezení počtu účastníků pouze na jednoho zástupce školy. V takovém případě bychom vás kontaktovali e-mailem.

Těšíme se na vás.

Související články

 

Výuka metody BIM na středních stavebních školách startuje naplno
Jan Lodl  |  26.8.2022  | Česká agentura pro standardizaci
Již od začátku letošního roku musí střední školy stavebního zaměření začít s výukou metody BIM. Všichni absolventi od roku 2026 ji tak budou znát.
Databáze studijních materiálů nabízí informace o BIM
Jan Lodl  |  2.3.2022
Kde najít literaturu potřebnou pro získání znalostí o BIM? Jak se v ní vyznat? Databáze studijních podkladů nabízí seznam kvalitních materiálů.
Metodika pomáhá začlenit stavebním školám metodu BIM do výuky
Jan Lodl  |  23.7.2021
Účast na workshopem zaměřených na začlenění BIM do výuky je pro školy užitečná. Pomáhá podle naprosté většiny zúčastněných.
BIM proniká do výuky stavebních průmyslovek. Byly vydány RVP.
Ing. Pavel Pour  |  11.11.2020
K 1. září 2020 se vydávají aktualizované rámcové vzdělávací programy středního odborného vzdělávání. Ty obsahují také kapitoly o výuce metody BIM.
Workshop pro SPŠ stavební – jak adaptovat metodu BIM do výuky
Ing. Pavel Pour  |  31.5.2019
V pořadí třetí workshop pro SPŠ stavební pořádaný Agenturou ČAS se konal 2. dubna. Akce se zúčastnili zástupci 24 škol z celé ČR.
Přednáška pracovní skupiny PS02 pro studenty VŠTE v Českých Budějovicích
24.4.2019
Činnost pracovní skupiny PS02 byla představena studentům Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích.
BIM pro SPŠ stavební, strašák nebo příležitost?
Ing. Pavel Pour  |  21.1.2019
Získali jsme zpětnou vazbu a podněty pro plánování dalších aktivit pro SPŠ se stavebním zaměřením.
Vzdělávací workshop pro SPŠ stavební
Ing. Pavel Pour  |  20.12.2018
Agentura ČAS pořádala již druhý workshop pro SPŠ stavební, který proběhl 4. prosince 2018
Spolupráce se SPŠ stavebními
12.10.2018
Navázali jsem velmi dobrou spolupráci s NÚV a přináší to první výsledky z pohledu rozvoje vzdělávání BIM na středních odborných školách.
Workshop pro SPŠ stavební
12.10.2018
První akce pro ředitele a odborné pedagogy SPŠ. Zajímavý průběh pro obě strany povede k dalším vzdělávacím akcím pro pedagogy a jejich další podporu.

Kontaktní formulář

 

Podmínky