kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

Jaroslav Nechyba

Česká agentura pro standardizaci, ředitel odboru Koncepce BIM
Linkedin profil
Keep it simple and make your life easy.

V podstatě celou profesní kariéru jsem věnoval budování a rozvoji firmy, kterou jsem i spoluvlastnil. Začínali jsme skutečně od nuly až po současnost, kdy firma zaměstnává cca 25 lidí a patří k renovované značce v oblasti poradenství, vývoje a implementace systémů pro stavebnictví.

Od roku 2015 jsem se angažoval postupně v různých činnostech spolku CzBIM, kde jsem byl v roce 2016 zvolen do představenstva spolku a vykonával jsem rok funkci místopředsedy. Díky CzBIM jsem na začátku roku 2017  dostal příležitost se intenzivně spolupodílet na přípravě odborných podkladů Koncepce zavedení BIM v ČR zpracovávané MPO.
A protože mi celkový výstup této činnosti dával smysl a narýsoval velmi zajímavou příležitost, dohodl jsem se s MPO na pozici, která mi umožňuje spolupodílet se od ledna 2018 naplno i na realizaci Koncepce.

 

Zkušenosti s BIM: Významným bodem profesního rozvoje v roce 2012 byl podpis partnerské smlouvy s anglickou firmou, který mi umožnil přinést do České republiky nový typ software – collaboration systém (dnes CDE pro BIM). 
Dlouholetě sbírané a hluboké zkušenosti mám z oblasti analýzy a implementace nových procesů, informačních systémů, datových vazeb a obecně s change managementem. BIM tedy v podstatě dělám celý svůj profesní život, jen se tomu takto pěkně zkratkovitě neříkalo.

Přání pro rok 2022:
  V rozumném tempu splnit záměr, že BIM nebude strašák, ale cesta jak si zjednodušit práci. Kvalifikovaný zadavatel umí řídit projekt podle svých publikovaných a respektovaných standardů a partneři si vyměňují snadno informace tak, aby se mohli věnovat své odbornosti.

Články

Kontaktní formulář

 

Podmínky