kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

Vzdělávání je velmi důležitou součástí Koncepce BIM. Začlenění metody BIM a digitalizace do výuky středních stavebních škol je klíčové pro zajištění kvalifikovaných pracovníků schopných se rychle adaptovat do praxe. Navíc BIM a digitalizace obecně významně zvýší atraktivitu stavebního oboru a věříme, že pomůže přilákat zajímavou skupinu studentů.

 

Je nutné si uvědomit dlouhodobost změn v této oblasti. Změny zahájené v příštím školním roce budou mít dopad na reálnou praxi v roce 2022. Je skvělé, že některé progresivní střední školy již měly v letošním roce první maturanty v předmětu „BIM“ (např. SPŠ stavební Hradec Králové). Avšak jedná se o první vlaštovku, která ostatním ukazuje, že to lze realizovat i ve stávajících podmínkách.

 

Intenzivní spoluprací pracovníků agentury ČAS a Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV) se podařilo dotáhnout aktualizaci Rámcových vzdělávacích programů (RVP) právě o metodu BIM. Předpokládá se schválení této aktualizace MŠMT v průběhu roku a tedy závaznost této aktualizace RVP od školního roku 2019/2020.

Související články

 

Kontaktní formulář

 

Podmínky