kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

Pravidla pro tvorbu, předání a užívání informačního modelu – „BIM protokol"

 

Tento výstup pracovní skupiny PS02 je aktuálně v 1. kole recenzního řízení, pro zaregistrované recenzenty bude zveřejněn zde na portálu v lednu 2019. Těšíme se na Vaše recenze. Dále Vám výstup stručně představujeme.

 

Jakožto jedna z příloh Českého standardu smlouvy pro výstavbu byla vyhotovena pravidla pro tvorbu, předání a užívání informačního modelu, zkráceně BIM protokol

 

BIM protokol je důležitým nástrojem pro úspěšnou práci s informačním modelem, a to především skrze rozdělení práv a povinností mezi jednotlivé účastníky výstavby. Je sice vzorem, ale tento musí být vždy zadavatelem upraven tak, aby reflektoval dílčí aspekty, parametry a specifika konkrétní zakázky. Významnou roli v intencích Protokolu a projektu jako takového hrají zejména jednotliví členové projektového týmu, jejichž pozice, včetně příslušných povinností, Protokol definuje. Účelem Protokolu je tak podpořit efektivní spolupráci v rámci výstavbového projektu a zavést společné standardy a zásady spolupráce.

 

Zaujal Vás tento výstup ? Zaregistrujte se jako recenzent, nebo uveďte ve svém profilu a získejte aktuální informace. Vše o recenzentním procesu zde.

Související články

 

Kontaktní formulář

 

Podmínky