kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

Agentura ČAS pořádala již druhý workshop pro SPŠ stavební, který proběhl 4. prosince v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (ABF). Účastníci získali informace o metodě BIM a především praktický výklad připravované kapitoly o metodě BIM v rámci aktualizace Rámcově vzdělávacích programů (RVP) připravovaných ke schválení MŠMT s předpokládanou platností od školního roku 2019/2020.

 

Součástí workshopu byla krátká prezentace o metodě BIM a spolupráci se studenty na praxi z pohledu českého zhotovitele. Školám byla také představena nabídka vzdělávacího balíčku Základy technické normalizace s přístupem do databáze ČSN online, kterou také zajišťuje agentura ČAS.

 

Závěrem byla prezentována ukázka praktických zkušenosti z výuky BIM zaměření na SPŠ stavební v Hradci Králové.

Akce se zúčastnili zástupci 21 škol z celé ČR. Vysoká účast nás velice potěšila, stejně tak aktivní přístup v rámci diskuzních částí. Podněty ze strany škol zapracujeme do připravované metodiky s výkladem jednotlivých bodů obsažených v kapitole BIM aktualizace RVPa pro plánování následujících aktivit. Další naplánovanou aktivitou bude metodický workshop – Jak adaptovat metodu BIM do výuky SPŠ, který se bude konat 2. 4. 2019.    

 

Těšíme se na další akce a věříme, že vzájemně předávané informace a nastartovaná spolupráce významně pomohou rozvoji metody BIM ve výuce.

Související články

 

Kontaktní formulář

 

Podmínky