kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

Představujeme recenzentům registrovaným zde na portálu ČAS tzv. BIM protokol. Pravidla pro tvorbu, předání a užívání informačního modelu, tzv. BIM protokol (dále též jen „BIM protokol“) jsou, jakožto stěžejní nástroj pro práci s informačním modelem, jedním z aktuálních výstupů pracovní skupiny PS02.

Nyní je tedy představen recenzentům registrovaným zde na portálu ČAS.

 

Cílem BIM protokolu je definovat základní rámec pro zadavatele v souvislosti s výstavbovým projektem. BIM protokol však musí být zadavatelem upraven podle konkrétních parametrů výstavbového projektu s respektováním jeho příslušných specifik.

 

BIM protokol slouží zejména ke jmenování členů projektových týmů a vymezení datových požadavků souvisejících s informačním modelem. Zároveň představuje přílohu č. 3 Českého standardu smlouvy pro výstavbu a měl by být pro zadavatele vzorem k efektivnímu vymezení specifických vztahů mezi účastníky výstavbového projektu. BIM protokol tak obsahuje ustanovení, jejichž účelem je podpořit efektivní spolupráci v rámci projektových týmů, přijetí společných standardů, zásad spolupráce anebo pracovních metod.

Spolu s BIM protokolem bude registrovaným recenzentům předložena též analýza The CIC BIM Protocol (© Construction Industry Council 2018) s vymezením nejzásadnějších změn v jeho druhém vydání k poskytnutí zpětné vazby, zda tyto inovace zakomponovat do BIM protokolu.

 

Zaujal Vás tento výstup  ? Zaregistrujte se jako recenzent, nebo uveďte ve svém profilu a získejte aktuální informace.  Vše o recenzentním procesu zde.

Související články

 

Kontaktní formulář

 

Podmínky