kontaktujte nás
Přihlášení/Registrace
odpočet začal... zbývá hodin

Doporučení k hodnocení ekonomické výhodnosti v recenzním řízení

Doporučení k hodnocení nabídek při zadávání veřejných zakázek (dále též jen „doporučení“) prošlo interním recenzním řízením a po zapracování připomínek je na cestě k recenzentům registrovaným na portálu ČAS.

 

Doporučení se vypořádává zejména se současnou situací v oblasti veřejných zakázek, když se v rámci hodnocení nabídek snaží propojit ekonomickou a kvalitativní stránku výstavbového projektu. Účelem doporučení je motivovat zadavatele, inspirovat je a ukázat jim cestu, jak efektivně a transparentně dospět ke kvalitně provedenému výstavbovému projektu díky dodavateli, který bude moci v rámci zadávacího řízení prodat to nejlepší, co může nabídnout

Náplní doporučení je vymezení základních východisek, představení zahraničních inspiračních zdrojů (jako je např. Best Value Approach) a především představení metody hodnocení m4E spolu s „desaterem nového přístupu k zadávání“ a případovou studií upozorňující na případná úskalí v rámci inovativního hodnocení nabídek.

 

Doporučení představuje v rámci koncepce BIM jeden ze střípků vedoucích k celé mozaice fungujícího a efektivního stavebnictví, a to zejména na poli veřejných investorů, a má tak nezastupitelnou roli.

 

Zaujal Vás tento výstup  ? Zaregistrujte se jako recenzent, nebo uveďte ve svém profilu a získejte aktuální informace.  Vše o recenzentním procesu zde.

Související články

 

Diskuze

Kontaktní formulář

 

Podmínky