kontaktujte nás
Přihlášení/Registrace

Byli jsme partnerem konference Prague International Construction Contracts Conference

Den 16.5. byl významným dnem pro celé odvětví stavebnictví. V Praze se konal první ročník ICCC konference a agentura ČAS byla pyšným partnerem této události.

 

Konference měla 530 účastníků a pořádala ji společnost CCConsulting v čele s Lukášem Klee, vedoucím pracovní skupiny PS02. Tomu se podařilo dát dohromady tým renomovaných odborníků, kteří přijeli prezentovat z celého světa. 

 

Konference se skládala ze dvou hlavních bloků:

  • Smlouvy a projektové řízení se věnoval trendům ve smluvních standardech, případovým studiím smluvních standardů FIDIC, procesům reklamace ve výstavbě, jejich kvantifikace a zmírňování.  

 

  • Férové vztahy a inovace jehož součástí byly panely
    BIM – Digitalizace ve stavebnictví, Integrace projektanta a zhotovitele – týmová práce, Efektivní alokace rizika a spolupráce


V panelu   BIM – Digitalizace ve stavebnictví   reprezentoval Českou republiku vedoucí pracovní skupiny PS03 Josef Žák, který prezentoval zkušenosti z českého trhu a představil  i vládní Koncepci BIM a agenturu ČAS, která je za významnou část implementace této Koncepce pod vedením Ministerstva průmyslu a obchodu zodpovědná.

Zaznělo mnoho zajímavých a velmi inspirativních diskusí. Společně jsme se zamysleli nad možnostmi a trendy v odvětví, a to nejen lokálně v České republice, ale především mezinárodně, doslova napříč zeměkoulí. Mezi účastníky byli zástupci všech profesí a zaměření veřejného i soukromého sektoru. Všichni tak měli unikátní příležitost být součástí řešení a diskusí aktuálních výzev ve stavebnictví v digitální éře.

Především však vládla uvolněná a velmi přátelská atmosféra. Spolupráce, sdílení zkušeností v odvětví a radost být součástí takové události byla poznat na každém kroku. Každá taková příležitost společného setkání a upřímně míněné spolupráce je v našem odvětví potřebná a cenná.

 

Závěrem bychom vás všechny chtěli pozvat na další významné letošní setkání celého stavebního odvětví. 

 

Ve čtvrtek 21.11. 2019 pořádá agentura ČAS v Praze první Summit Koncepce BIM. Mezinárodní reprezentativní konference se bude věnovat důležitým tématům, která jsou definována ve vládní strategii Digitální Česko a ve vládním usnesení o zavádění Koncepce BIM v České republice. Nad Summitem převzal záštitu Vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Více informací v tomto článku. Těšíme se na další inspirativní událost.

Související články

 

Připravujeme workshopy ve druhém čtvrtletí - akce odloženy
Martina Kourková  |  16.3.2020
Připravujeme workshopy v souvislosti s postupem implementace metody BIM pro různé cílové skupiny - akce odloženy
Podzimní smršť workshopů s vládní Koncepcí BIM
Martina Kourková  |  27.9.2019
Podzim je v plném proudu a máme za sebou první vlnu workshopů pro smluvní standardy. Ještě máme před sebou diskusní workshopy a Summit Koncepce BIM.
Máme za sebou úspěšné zahájení workshopů pro pilotní projekty
Martina Kourková  |  24.9.2019
V minulých dnech byla postupně v Praze, Brně a Ostravě zahájena série workshopů věnovaných nástupu metody BIM do českého stavebnictví.
Workshopy se zaměřením na pilotní projekty – Praha – kapacita naplněna
Martina Kourková  |  3.9.2019
Workshop v Praze na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu je již zcela naplněn, zveme všechny zájemce o tyto workshopy do Brna 12.9. a Ostravy 19.9.
Workshopy pro veřejné zadavatele se zaměřením na pilotní projekty
Tomáš Prokeš  |  28.6.2019
Hlavními tématy jsou seznámení se s aktuálním stavem implementace Koncepce BIM a zamýšleného rozsahu povinností veřejného zadavatele od roku 2022.
Národní konference – Měření, vizualizace a zpracování dat BIM
Martina Kourková  |  28.6.2019
Národní konference je zaměřena na aktuální témata digitalizace a provázanost BIM s procesy ve stavebnictví a veřejné správě.
Workshop pro SPŠ stavební – jak adaptovat metodu BIM do výuky
Ing. Pavel Pour  |  31.5.2019
V pořadí třetí workshop pro SPŠ stavební pořádaný Agenturou ČAS se konal 2. dubna. Akce se zúčastnili zástupci 24 škol z celé ČR.
První Summit Koncepce BIM v listopadu 2019
Martina Kourková  |  23.5.2019
Vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu převzali záštitu nad Summitem Koncepce BIM.
CoClass – seznámení odborné veřejnosti s klasifikačním systémem
13.5.2019
V květnu proběhl mezinárodní workshop, jehož cílem bylo informovat českou stavební veřejnost o principech a možnostech klasifikačního systému CoClass.
Přednáška pracovní skupiny PS02 pro studenty VŠTE v Českých Budějovicích
24.4.2019
Činnost pracovní skupiny PS02 byla představena studentům Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích.
Setkání stavebního odvětví Koncepce BIM2022
Martina Kourková  |  3.3.2019
Dne 26. 2. se na půdě MPO uskutečnilo setkání účastníků stavebního odvětví, kteří jsou zainteresováni do zavádění metody BIM do stavební praxe v ČR.
Vzdělávací workshop pro SPŠ stavební
Ing. Pavel Pour  |  20.12.2018
Agentura ČAS pořádala již druhý workshop pro SPŠ stavební, který proběhl 4. prosince 2018
Mezinárodní workshop – klasifikační systémy – Tallinn, Estonsko
Jaroslav Nechyba  |  13.12.2018
Na konci října jsme se v Tallinu spolu s Estonci, Finy a Litevci věnovali na workshopu tématu klasifikačních systémů.
Workshop pro recenzenty 20.11. 2018
Lukáš Klee  |  29.11.2018
Úspěšně proběhl první workshop pro registrované recenzenty, kde byly představeny výstupy pracovních skupin PS02 a PS03.
Workshop pro SPŠ stavební
Jaroslav Nechyba  |  12.10.2018
První akce pro ředitele a odborné pedagogy SPŠ. Zajímavý průběh pro obě strany povede k dalším vzdělávacím akcím pro pedagogy a jejich další podporu.

Diskuze

Kontaktní formulář

 

Podmínky