kontaktujte nás
Přihlášení/Registrace
odpočet začal... zbývá hodin

7 kroků, jak úspěšně začít s BIM

Začátek je vždy těžký. Doprovází ho nejistota, pochyby zda činíme racionální kroky, nejlépe správním směrem. Zda nejsme moc pomalí anebo naopak moc hrrrr. To vše platí i o metodě BIM. Tím spíše, pokud má splnit proklamovaná očekávání v efektivitě a konečných úsporách v horizontu dvou až tří let, pak musí být postupně implementována do všech procesů spojených se stavbami, které se v organizaci provádí. A to je jistě veliká změna a výzva.

V prvním letáku ze seriálu jsme se zaměřili na 7 námětů odkud začít, jak to celé v organizaci/firmě odstartovat. V letáku není nic objevného, naopak jsou to běžně známé postupy. Předpokládáme, že většinu z uvedených námětů již delší dobu využíváte. Z mojí zkušenosti je někdy vhodné si je znovu uceleně uvědomit a ujistit se, že vše využíváte plně ve svůj prospěch. 

 

Každý má zkušenost, že jak se to nastaví zpočátku, dost významně ovlivní výsledek i průběh. Korekce jsou samozřejmě možné, ale k případnému restartu už má odvahu jen málokdo. Kroky jsou aplikovatelné jak pro veřejnou organizaci, tak privátní dodavatele.

Věříme, že Vás stručné body budou inspirovat a pomohou Vám najít vlastní přístup a nastartují Vaši změnu k digitalizaci procesů. Budeme velmi rádi za Vaši odezvu, a to jak zde u článku v diskusi, tak případně na síti LinkedIN či osobně při našich setkáních. Držíme Vám palce.

 

 

 

 

Související články

 

Diskuze

Kontaktní formulář

 

Vyberte téma
PS01 Pilotní projekty
PS02 Zadávání, projektové řízení a smlouvy
PS03 Datové a informační standardy
PS04 Podklady pro oceňování
PS05 Vzdělávání, PR
PS06 Terminologie a normy
Nový Pilotní projekt
Datový standard staveb & Klasifikační systém CCI
Zájem o aktivní spolupráci
Žádost o schůzku
Námět k činnosti
Jiné
Vyberte zaměření*
Zadavatel soukromý sektor
Zadavatel veřejný sektor
Developer
Architekt
Projektant
Inženýring
Zhotovitel
Facility manager
Výrobce stav. materiálu
Státní správa
Konzultant
Softwarový dodavatel
Pedagog
Student
Expert ČAS
Jiné
Podmínky