kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

Jan Lodl

Česká agentura pro standardizaci, Public Affairs manažer, odbor Koncepce BIM
Linkedin profil
Digitalizace neznamená začít dělat věci na počítači. Digitalizace mění způsob, jak pracujeme a komunikujeme.

Vystudoval jsem politologii na fakultě sociálních věd UK a také marketingovou komunikaci na fakultě multimediálních komunikací UTB. Od roku 1998 jsem pracoval jako novinář a po většinu své kariéry jsem se zaměřoval zejména na oblast informačních technologií a komunikací. Několik časopisů z tohoto oboru jsem vedl. Několik let jsem pracoval také v public relations, opět povětšinou pro ITC firmy.

 

Tématu digitalizace a digitální transformace se věnuji z různých pohledů již od poloviny prvního desetiletí 21. století. Přece jen, právě firmy z oblasti informačních technologií byly první, kdo se musel začít přizpůsobovat nastupujícímu digitálnímu světu. Zároveň se celý sektor stal jakýmsi evangelistou digitalizace pro další odvětví. 

Jak jsem se seznamoval s příběhy firem, které už procesem digitální transformace prošly, začal jsem postupně chápat, jak hlubokou změnu přinese digitální doba do životů každého z nás.
A také to, že digitální vír do svého centra postupně stáhne všechny obory průmyslu a naprosto změní zažitá pravidla hry.

 

Nemůžeme si nalhávat, že nás – našeho oboru – se digitalizace netýká. Digitální svět nepřijde za mnoho desítek let, už dnes stojíme na jeho prahu. A ve velmi krátké době nebude digitalizace cestou, jak získat náskok před konkurencí, ale jedinou možností jak na trhu se zostřující se konkurence přežít. Svou prací v odboru Koncepce BIM ČAS chci přispět k tomu, aby české stavebnictví využilo dobré výchozí pozice a zvládlo se co možná nejlépe přizpůsobit výzvám digitálního světa.

Články

Kontaktní formulář

 

Podmínky