kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

Dokument

Analýza nákladů a přínosů metody BIM - interaktivní kalkulátor
Druhou částí materiálu, která patří k Analýze nákladů a přínosů metody BIM, je interaktivní kalkulátor (excel). Vyplněním 26 otázek vám může poskytnout základní přehled. Údaje, které budete zadávat, máte zcela běžně k dispozici, potřebujete je pro vypsání veřejné zakázky. Zároveň je ale dobré si uvědomit, že při tvorbě tabulky bylo samozřejmě nutné přistoupit k jistému zjednodušení, proto kalkulace je třeba brát jako informativní. Výsledek si můžete nechat zobrazit pro tři různé scénáře a ve dvou variantách podrobnosti stavební dokumentace. Na listu výsledků můžete zjistit přínosy a náklady za každé kritérium v daném roce, přínosy a náklady celkem, NPV/ENPV rovněž známou jako čistou současnou hodnotu, dále podklad pro návratnost investice (ROI) nebo třeba zisk na každou investovanou korunu do zavedení metody BIM. Nástroj vám tak umožní podívat se na projekt v dlouhodobém horizontu i jinak než jen z hlediska investičních nákladů.

Věříme, že i přes nutné zjednodušení, bude pro vás Analýza nákladů a přínosů metody BIM užitečným nástrojem, který vám pomůže proniknout do problematiky, udělat si přesnější představu o nákladech spojených s nasazením metody BIM, ale také o jejích přínosech.

Poznámka: V rámci roletových menu, která využívá excelová tabulka, jsme museli nechat původní anglické znění, abychom neohrozili integritu výpočtů. Věříme, že nejde o nijak složité výrazy a snadno si s nimi poradíte, a pokud byste náhodou váhali, připravili jsme pro vás v poslední záložce slovníček, kde si jednoduše dohledáte český význam anglických pojmů.
Datum aktualizace: 24.8.2021
Autor: EU BIM Task Group, RINA Consulting
Druh: Osvěta, promo
Verze: 1.0
Označení:
Stáhnout/otevřít

Kontaktní formulář

 

Podmínky