kontaktujte nás dokumenty
Přihlášení/Registrace

OBERMEYER HELIKA a.s.

Společnost patří k největším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti architektury, projektování, inženýrské činnosti ve výstavbě, projektového managementu a odborného poradenství.
Regiony
Hlavní město Praha
Obory
Pozemní stavby, Project Management, Life-cycle cost management
Zaměření
Projektant
IČO
60194294
DIČ
CZ60194294
Adresa
Beranových 65, 19900 Praha
Popis společnosti
Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží rezidenční komplexy, obchodní centra, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, objekty sloužící zdravotnictví a lázeňství, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť. Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990−1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.
Zkušenosti s BIM
Projekty zpracováváme metodou BIM od roku 2012. Podle zadání nebo i vlastního vyhodnocení obtížnosti projektu vytváříme detailní model budovy, využitelný pro její budoucí správu. Při zpracování dokumentace zajišťujeme BIM management, koordinaci všech profesí v BIM i modelování prvků. Metodu BIM používáme pro on-line spolupráci jednotlivých projekčních společností na sdíleném modelu budovy. Zpracovávali jsme projekty ve fázi studie, stavebního povolení a provádění stavby, např. Waltrovka Mechanika, bytové domy Gemma Chodovec, Rokytka, DUR Odkolek II, DUR Rohan City, P+R Černý most, Nový pavilon nemocnice Pelhřimov, BIM management a koordinace připravované novostavby radnice Prahy 12.

Kontakt

Michaela Mužíčková, Marketingový specialista