Příklady dobré praxe

Pilotní projekty umožní ověřit funkčnost

Ať již měníme cokoli, vždy je dobré si nové nastavení nejprve vyzkoušet před spuštěním do ostrého provozu. U zavedení metody BIM jsou takovou zkouškou pilotní projekty.

Cestou jak bezpečně ověřit funkčnost připravené strategie jsou přirozeně pilotní projekty. Zkušený manažer BIM musí vytipovat vhodný projekt nebo spíše projekty, které poslouží pro otestování využití jednotlivých částí metody BIM. Není to však úplně jednoduché. Opět záleží zejména na typu organizace. V některých případech může být výhodnější otestovat vše na menších projektech, kde lze lépe vyřešit případné problémy tak zvaně za pochodu, jindy se naopak hodí zatěžkávací zkouška v podobě náročného a rozsáhlého projektu s větším finančním zázemím. 

V každém případě bude během všech pilotních projektů naprostou povinností manažera BIM detailně monitorovat a vyhodnocovat jejich průběh. Jeho úkolem bude i napravovat zjištěné nedostatky, které jsou přirozené pro pilotní projekty, a nelze se jim vyhnout a realitu musí vhodně promítnout do změn původních postupů a dokumentací. Po ukončení pilotních projektů by měla být organizace připravena na plošné nasazení metody BIM. S vedením pilotních projektů může veřejným zadavatelům pomoci Program pilotních projektů odboru Koncepce BIM ČAS.

 

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
crosschevron-up