Vzdělávání

Metoda BIM poměrně výrazně mění dosavadní způsob práce. Pro její efektivní využívání je potřebné, aby se také lidé napříč všemi obory i sektory seznámili s novými kompetencemi a získali dovednosti potřebné pro práci s informacemi v digitálním prostředí. Je potřeba si uvědomit, že nejde jen on přenesení informací do digitální podoby, digitalizovat je třeba také všechny interní a externí procesy subjektů. To bude mít do budoucna dopad do každodenní práce téměř každého zaměstnance.

Vzhledem k tomu, že zavádění koncepce BIM se primárně soustředí na veřejného zadavatele, o vzdělávání musí cílit primárně na něj. Jako odborný partner Ministerstva průmyslu a obchodu dostala tento úkol Česká agentura pro standardizaci. Koncept vzdělávání zahrnuje několik úrovní kurzů od základního seznámení s metodou BIM, až po pokročilé kurzy určené těm zaměstnancům veřejné správy, kteří budou metodu BIM využívat v každodenní práci. Aktuálně agentura ČAS připravuje novou koncepci vzdělávání pro veřejné zadavatele v oblasti BIM. Soustředění je věnováno jak cílovým skupinám a jejich heterogenitě, tak i cílové oblasti znalostí a dovedností a smyslu dosažených znalostí.

V druhé polovině tohoto roku bude zahájena série pilotních kurzů, které by měly otestovat, nakolik budou očekávání, která do pilotů vkládáme, naplněna výstupem. Následně už budou spuštěny kurzy v ostré verzi. Ta již bude odrážet zkušenosti získané ze zpětné vazby, cílem je mnohem lépe přizpůsobit zaměření jednotlivých kurzů potřebám pracovníků veřejné správy.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
crosschevron-up