SOFTconsult

    

SPIRIT 3D BIM CAD Software - SOFTconsult 
Společnost SOFTconsult dlouhodobě zavádí řešení na podporu navrhování budov a interiérů, propojení s výrobou, obchodní podporou výrobků za pomocí moderních IT technologií z oblasti 3D, Internetu, grafických algoritmů, databází. Společnost sídlí v České republice a spolupracuje s partnery v tuzemsku a zahraničí, vytváří projekty na zakázku a spolupracuje s IT dodavateli.

3D software
Od roku 1990 se zabýváme zaváděním systému na podporu projektování pomocí počítače. Na český a slovenský trh jsme zavedli AEC/CAD/BIM systémy Spirit a ArCon, ufedené software slouží široké skupině projektantů. Vytváříme 3D katalogy výrobků – v rámci projektu www.aec-data.com zajišťujeme 3D modely konkrétních výrobků pro širokou škálu formátů. Naší prioritou je full-service, kdy můžeme klientům ušetřit finance propojením elektronických dat mezi Internetem, vnitřním IT systémem, 3D návrhy. Významnou aktivitou jsou u nás vyvinuté moduly pro návrh interiérů na bázi ArConu. Jedná se o softwarovou podporu návrhu koupelen, kuchyní, vestavěných skříní, krbů a kamen, náhrobků. Podrobnější přehled je na www.aec-creative.com .

 

vizualizace 2

 

SPIRIT SimLab

 

 

 

Internetové projekty
Oblastí prezentace výrobků formou Internetu, DVD/CD-ROM, 3D publikování a vizualizace se naše společnost zabývá od roku 1997. Vytváření prezentačních nástrojů jsme postupem času rozšířili od komplexních web prezentací po grafické aplikace pro Internet, návrhové grafické obchodní systémy, grafické konfigurátory výrobků pro Internet. Dlouhodobě poskytujeme servis značkám hlavně z oblasti výrobků pro interiéry a stavebnictví.

INT - návrhář kanceláří

 

 

INT - Trachea - produkty

SPIRIT      


SPIRIT integruje v jednom systému inteligentní 2D, parametrické 3D pro objemovou studii, nebo přímo předdefinované 3D stavební konstrukce, aby jste ušetřili čas (stěny, okna, schody atd.). Jedinečnou funkcí je integrace cenového manažera on-line, což poskytuje kontrolu nákladů v reálném čase. Úspěšné projekty jsou ty, které poskytují cenovou jistotu a jsou dokončeny podle harmonogramu, tam se teprve ověří smysluplnost BIM. V průběhu vzniku projektu se stává BIM komunikace a spolupráce stále důležitější - SPIRIT je díky rozhraním a objektově orientovanou technologií absolutně BIM kompatibilní.

DWG / DXF / PDF Import  Export

Aktuální rozhraní vám umožní soutěžit a spolupracovat s jinými společnostmi a systémy. Díky optimalizovanému importu/exportu DWG / DXF / PDF můžete předat rozvržení nebo specifikace zákazníků v požadovaném provedení.

DWG / DXF / PDF Import  Export
Aktuální rozhraní vám umožní soutěžit a spolupracovat s jinými společnostmi a systémy. Díky optimalizovanému importu/exportu DWG / DXF / PDF můžete předat rozvržení nebo specifikace zákazníků v požadovaném provedení.

SPIRIT - tiskové výstupy

www.aec-data.com

www.aec-creative.com

Modely IFC
S IFC modely pracuje plná implementace "open BIM". Optimalizace rozhraní IFC je způsob, jak jít vstříc budoucnosti. Faktem je, že IFC je standardním rozhraním pro projekty openBIM, takže důležité informace o komponentách musí být během exportu IFC zachovány. Vývojáři SPIRITu neustále investují velké množství energie do dalšího vývoje rozhraní IFC. SPIRIT rozšířil vlastnosti objektu dle specifikace buildingSMART. Atributy kompatibilní s IFC, nazývané pSet, jsou nyní integrovány do SPIRIT.

 SPIRIT IFC atributy

Export STL
Pokud jde o studie proveditelnosti nebo soutěže, musí být často předkládány fyzické modely - pomocí CAD softwaru SPIRIT si můžete ušetřit noční práci a práci na lepení. Pomocí exportu STL můžete tisknout své modely na 3D tiskárně a inspirovat potenciální zákazníky a zákazníky svými impozantními strukturami. Víte, kolik stojí váš současný projekt v tisku? Pravděpodobně budete překvapeni nízkou cenou.

 SPIRIT prohlížeč komponent

SPIRIT Pronto reporting

Implementace DSS definic ve SPIRITu
SPIRIT podporuje definici sad atributů pro komponenty návrhu – stěny, okna, dveře... Ke komponentě lze připojit různé sady atributů. Mohou to být standardní obecné atributy definované aliancí buildingSMART Psets (sady vlastností), které jsou obsaženy ve struktuře SPIRITu. Vlastní obecné atributy (Pset_WallCommon, PSet_DoorCommon), mohou obsahovat různé počty atributů relevantní pro jednotlivé typy komponentů. Kromě toho, lze připojit na komponenty další konkrétní informace, jako např. vlastnosti skla okna nebo dveří, povrchové nebo požární vlastnosti, informace o výrobci, nebo různé národně specifické atributy. Tyto mohou být definovány stejně, jako další sady atributů, nebo zcela individuálně jako jednotlivé vlastnosti.

Jednotlivé atributy jsou definovány, v závislosti na typu, jednoduchými textovými nebo hodnotovými (číselnými) položkami. Nebo mohou být definovány pomocí zaškrtávacích políček jako true  (pravda) nebo false (nepravda).

Definované atributy mají značný význam při přenášení inteligentních datových informací mezi různými skupinami spolupracujícími při realizaci stavby, nebo později při údržbě nebo rekonstrukci budovy. Při exportu do IFC souboru se přenesou tyto informace spolu s komponenty a mohou být sdíleny všemi skupinami. Také se při IFC exportu zapíše dodatečný PSet_SpiritDimensions. Zde jsou uvedeny původní kvantifikace výkresových objektů jako ve SPIRITu.

Pro účely DSS definic SOFTconsult připravil sadu Pset souborů dle zadání pro DSS. Jsou to samostatné soubory definic parametrů jako např. CZ_ClassificationSystemCCI.psetCZ_DataTemplateDesignation.psetCZ_DoorCommon.pset. Na obrázku

BIM_Spirit 1

je prostředí SPIRITu, kde jsou červeně označeny vazby mezi 3D stavebním objektem (dveře), zařazením dveří v hierarchické struktuře projektu a atributy stavebního objektu pro IFC. Na obrázku jsou vidět již zmíněné definice dle požadavků pro DSS. Náhled v IFC prohlížeči Solibri ukazuje parametry definivané v rámci SPIRITu přenesené dle DSS definic. 

BIM_Spirit 2_Solibri

Soubory .PSET s definicemi pro DSS formát poskytneme uživatelům SPIRITu zdarma v rámci standardních update.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
crosschevron-up