BIM lze studovat na VŠB TUO

Martina Kourková | 21.03.2022

S blížícím se termínem, kdy by měla nastat povinnost vést nadlimitní veřejné zakázky metodou BIM, vzrůstá zájem o zvyšování odbornosti v této oblasti. Jak poptávce vychází vstříc Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava?

 

Zmíněná povinnost ovlivní od července 2023 nejen zhotovitele velkých projektových a stavebních společností, ale také ty menší, které společně s nimi budou spolupracovat na dodávce nadlimitní zakázky. Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava je již druhým rokem možné studovat dvouletý magisterský studijní program BIM inženýring nejen v prezenční, ale také kombinované formě, tedy při práci. Zájem je zejména o kombinovanou formu, kdy si zájemci z praxe rozšiřují svou odbornost o BIM dovednosti.

 

„Metoda BIM se dotýká celého spektra stavebnictví, proto i tento studijní program umožňuje studentům poznat BIM v jednotlivých oblastech stavebnictví,“ říká doc. Ing. Petr Konečný, Ph.D., garant studijního programu a dále dodává: „Mezioborovost a zaměření zejména na manažerské dovednosti ve výstavbových projektech jsou přidanou hodnotou tohoto studijního programu. Vzhledem k tomu, že se stavby projektují a realizují s cílem provozu a užívání, tak studijní plán pamatuje na oblast správy majetku a provozu budov (facility management).“ 

Samozřejmostí je rovněž výuka ve specializovaných softwarových nástrojích typu (CAD a CAFM, simulační software, virtuální realita apod.). Studenti si osvojí práci od modelování, přes řízení stavební zakázky až po využívání informačního modelu pro potřeby správy a provozu budov. 

Docent Konečný dále zmiňuje: „Jsme v úzkém kontaktu se studenty a v návaznosti ne jejich zpětnou vazbu se snažíme ladit kvalitu výuky nového studijního programu“.

 

Studijní program je určen všem zájemcům o studium, kteří absolvovali alespoň bakalářský stupeň studia na vysoké škole s technickým zaměřením. Po úspěšném absolvování je možné vykonat autorizační zkoušky u ČKAIT v jednom z pěti autorizačních oborů.

 

 

Přihlášky do prvního kola přijímacího řízení je možné podat do 31. 3. 2022; druhé kolo končí 31. 7. 2022. Více informací získáte na webových stránkách studijního programu https://bim.vsb.cz

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up