Centrum pro aktivní seniory

greatex | 07.02.2020

Návrh stavby je koncipován jako dvoupodlažní, v přízemí počítá s tělocvičnou pro pohybové aktivity seniorů, s šatnami a dalším potřebným zázemím, na patře pak bude k dispozici počítačová učebna a víceúčelový sál s pódiem, který nabídne dostatečný prostor ke kulturním i společenským akcím či k přednáškám.

Hlavní motivací zadavatele pro rozhodnutí využít při stavbě BIM:

Využití CDE jako nástroje pro sdílení informací o projektu nejen mezi odborem výstavby a spolupracujícími externími subjekty, ale aktivní zapojení do vybraných procesů i dalších klíčových odborů a oddělení magistrátu a postupná digitalizace těchto agend.

Identifikovaný prostor pro ověřování metodik ČAS
Ověření metodik pro smluvní standard a BIM protokol, na
  • projekční práce
  • technický dozor stavebníka
  • stavební práce
Využití jednotného datového standardu při tvorbě dokumentace pro výběr zhotovitele a následně i při zpracování prováděcí dokumentace a dokumentace skutečného provádění stavby.

 

Na podzim minulého roku došlo k mezi Českou agenturou pro standardizaci a statutárním městem Třinec k podpisu Dohody o spolupráci na pilotním projektu Centra pro aktivní seniory s využitím metody BIM.

Město Třinec je jedním z prvních odvážných v Česku, které metodu BIM zavádějí a aplikovalo ji již na konkrétní stavbě. Mezi veřejnými zadavateli je jedním z těch, kteří se v praktické implementaci metody BIM dostali nejdále. Význam Třince, jakožto inovátora, podtrhl i podpis Prohlášení o spolupráci a koordinaci postupů, které 2. října minulého roku podepsala primátorka města Třinec, paní Věra Palkovská, s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem.

Jak říká paní primátorka:

„Město se chová jako dobrý hospodář a toto memorandum je výsledkem spolupráce s ministerstvem průmyslu a obchodu, které si velmi ceníme a která započala už v roce 2015 na cestě k pasportizaci a digitalizaci informací o majetku města. Jsme průkopníky v této oblasti a máme za cíl přetvářet motto „tři kroky napřed“ do každodenní reality, kdy chceme využít dostupné technologie této doby a propojit je s informacemi o majetku města,“

 Monitorovací zprávy projektu:
 Vstupní monitorovací zpráva, 10.3. 2021

 

 

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up