Kontrola kvality v BIM (QA/QC v BIM)

Forma:
prezencne
Cíle:
Seznámit se se základními technikami práce při kontrole digitálních modelů, získat schopnost zkontrolovat (převzít) dílo od zhotovitele projektových informací
Cílová skupina:
Cena:
18 500 Kč bez DPH
Termín:
25.10.2023 09:00:00
-
27-10-2023 15:00:00
Struktura kurzu:
1. den úvod do BIM, vysvětlení základních pojmů a nabytí znalostí nezbytných pro pokračování v dalších dnech kurzu, zejména problematika struktury modelu openBIM, 2. den úvod do kontrol modelu, pravidla tvorby modelu, seznámení s nástroji a funkcemi kontroly modelů, proces zajištění kvality v rámci projektu v BIM, 3. den praktické kontroly modelů z praxe, komunikace chyb a jejich odstraňování, nastavení vlastních automatů podle datové šablony apod.
Bližší info:
https://czv.cvut.cz/1322-kontrola-kvality-v-bim-qa-qc-v-bim/ renata.vlckova@fsv.cvut.cz
Obsah:

Školení seznámí se základními technikami práce při kontrole digitálních modelů. Schopnost zkontrolovat, tedy převzít dílo od zhotovitele projektových informací, je klíčovou dovedností v BIM projektech. Tuto dovednost využijí jak zadavatelé ale též projektanti, technické dozory, správci nemovitostí nebo stavbyvedoucí. Tedy všichni, kdo se podílí na tvorbě nebo dalším využití dat BIM modelu.

V praxi se již dávno ukázalo, že procesy QC/QA jsou nezbytnou součástí všech digitalizovaných průmyslových odvětví. Procesy QC/QA zajišťují spolehlivost digitálních dat a tím jejich využitelnost v jakémkoliv dalším procesu. V tomto má stavebnictví (zejména ve veřejném sektoru) velký dluh.

Kurz je veden BIM manažery zadavatele přebírajícími modely BIM pro Elektrárna Dukovany II, Karlovu univerzitu, ČVUT v Praze a další významné zadavatele v ČR. Absolventi kurzu mohou uplatnit slevu 50% na kurzy BuildingSMART na stránce https://bimdoskol.cz

 

Cílová skupina

Oblast kurzu

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
crosschevron-up