Podepsáno memorandum o spolupráci mezi SFDI a Agenturou ČAS

Není | 15.10.2018

Formálně bylo podepsáno a písemně potvrzeno, co již více jak půl roku funguje v praxi – výborná spolupráce, podpora a komunikace mezi organizacemi, které jsou aktivními články při realizaci vládou schválené Koncepce zavádění BIM v České republice.

 

Obě organizace pod vedením Ministerstva obchodu a průmyslu jako celkového gestora Koncepce sdílí svoje aktivity a v současné době koordinují práce na datovém standardu negrafických informací informačního modelu stavby.

 

Z pohledu digitalizace stavebnictví a snahy o rozumnou hloubku standardizace je klíčové hledat maximální shodu a společná řešení pro obě oblasti stavebnictví – pozemní i infrastrukturní stavby. To však neznamená, že se nebudou respektovat specifika, naopak jen je potřeba jasně a srozumitelně popsat a oddělit co je shodné a co nikoliv.

Efektivnost lze dosáhnout především zvládnutím opakovatelných, jednoduše adaptovatelných činností a procesů a to ideálně bez ohledu na typ stavby. Stejné platí i o využitelnosti jednou pořízených digitálních datech – opakovaným využitím znásobujeme efektivitu a návratnost vložených prostředků. Uvidíme v následujících několika letech, jak se tento záměr podaří promítnout do reálné praxe.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up