Připravujeme workshopy ve druhém čtvrtletí - akce odloženy

Martina Kourková | 16.03.2020

Připravujeme pro vás workshopy v souvislosti s postupem implementace metody BIM pro různé cílové skupiny. Avšak vzhledem k aktuální situaci v ČR , nařízení vlády a generálního ředitele agentury ČAS, vás informujeme o odložení dubnových plánovaných akcí na neurčito. Akce v květnovém a dalším období prozatím optimisticky ponecháváme, budeme vás průběžně informovat dle vývoje situace. Těšíme se na vás při nejbližší možné příležitosti. Pevné zdraví všem. 

 

Prvním z workshopů, který prozatím odkládáme, je workshop ke klasifikačnímu systému, který byl plánován na 7.4. 2020 v Národním archivu ČR, Praha 4.
Workshop určený široké odborné veřejnosti zaměřený na uvedení nového klasifikačního systému, který bude postupně implementován a ověřován v rámci pilotní projektů a dalších připravovaných agend státu. Klasifikační systém bude i součástí připravovaného Datového standardu staveb. Koncept workshopu je představit novou mezinárodní organizaci, jejíž jsme zakládajícím členem, obsah klasifikačního systému, jeho užívání a dostupnost pro užití a testování.

Další z odložených workshopů je určen pro pedagogy SPŠ se stavebním zaměřením, tentokrát na téma Naplňování Koncepce BIM a výuka na SŠ – otázky a odpovědi. Workshop patří k pravidelné sérii aktivit na podporu výuky metody BIM na středních stavebních školách. Workshop je uzavřený a určený odborným pedagogům. Workshop byl plánován na 16.4. v sídle Agentury ČAS.

Školení Smluvní standard, BIM protokol a přílohy 
Zadávání veřejných zakázek, metodika, hodnocení ekonomické výhodnosti
-
15.4. a 29.4. - odloženo
Celodenní školení jsou určena veřejným zadavatelům. Cílem je poskytnout veřejným zadavatelům praktické postupy pro aplikaci vydaných metodik do pilotních projektů. Přednostně bude kapacita školení alokována pro účastníky pilotních projektů Koncepce BIM.

V dalším období v květnu a v červnu prozatím plánujeme a doufáme, že se uskuteční následující workshopy:

Workshop pro veřejné zadavatele, 19.5. 2020, v sídle MPO - odloženo
Workshop je určený veřejným zadavatelům, kteří se doposud nezapojili do pilotních projektů v rámci agendy agentury ČAS. Cílem je poskytnout jim ucelený přehled o aktuálním stavu přípravy metodik, jejich dostupnost pro jejich aktivity a iniciovat spuštění dalších pilotních projektů s ohledem na blížící se milník povinnosti od roku 2022. Velký prostor na workshopu bude věnován též diskusi a dotazům účastníků.

 

Workshop pro software dodavatele, 9.6. 2020, v sídle MPO - odloženo
Specializovaný workshop je určen všem softwarovým poskytovatelům, kteří vyvíjí či distribuují v ČR systémy, které pracují s informačním modelem stavby ve formátu IFC. Cílem workshopu je poskytovatele informovat o možnosti začít využívat Datový standard staveb, seznámit je s jeho dalším plánovaným rozvojem v souladu s přijímanými evropskými normami EN 23386 a EN 23387. Na workshopu bude též představen datový formát a jeho struktura pro přenos datových šablon elementů informačního modelu stavby a předpis pro validaci IFC modelu zpracovaného na základě těchto šablon.

 

Pozvánky s programem a registrace na všechny workshopy budou zveřejněny s předstihem před konáním jednotlivých akcí.

Nepřehlédněte letošní ročník Summit Koncepce BIM, který se uskuteční 19.11. 2020 v PVA EXPO PRAHA. Více informací a registrace na www.SummitKoncepceBIM.cz

 

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up