První metodika k tématu Change managementu - řízení změny

Ing. Zdeněk Lustig | 24.01.2020

Digitalizace  znamená obrovskou změnu pro stavebnictví. Obecně ze studií vyplývá, že až 66 % IT  projektů končí nezdarem. Ze zkušeností expertů pro tuto oblast se podcenění nebo neřízení procesu změny v organizaci na případném nezdaru podílí významným způsobem. Detekce a upozornění na tuto skutečnost již v sobě obsahuje vládou schválená Koncepce BIM, a to konkrétně kapitola 5.12., což se promítlo i do schválených doporučení.

 

Domníváme se, že obecná znalost tématu Řízení změny (Change management) je v stavebním sektoru velmi malá. Účel prvního dokumentu ze série zaměřené na tuto oblast je vytvořit obecný kompilát základních pravidel a principů a tím navést  manažery firem a organizací na tuto oblast tak, aby se řízením změny začali více strukturovaně a detailně zabývat. Podle současného pojetí je pro úspěšně provedenou změnu podstatný přístup lidí.

Další metodika pro tuto oblast již bude konkrétně zaměřená na oblast přechodu organizace na digitální procesy a práci s daty v informačních systémech. Klíčovým systémem pro efektivní využití metody BIM je společné datové prostředí (CDE), což není nic jiného než specifický informační systém.

 

Věříme, že pozitivní odezva stavebního sektoru, následné vzdělávání v této oblasti a publikované metodiky pomohou sektoru lépe zvládnout přechod k digitalizaci.

 

Více informací o tomto výstupu najdete v Dokumentech pracovní skupiny PS02.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up