Vzdělávací workshop pro SPŠ stavební

Ing. Pavel Pour | 20.12.2018

Agentura ČAS pořádala již druhý workshop pro SPŠ stavební, který proběhl 4. prosince v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (ABF). Účastníci získali informace o metodě BIM a především praktický výklad připravované kapitoly o metodě BIM v rámci aktualizace Rámcově vzdělávacích programů (RVP) připravovaných ke schválení MŠMT s předpokládanou platností od školního roku 2019/2020.

 

Součástí workshopu byla krátká prezentace o metodě BIM a spolupráci se studenty na praxi z pohledu českého zhotovitele. Školám byla také představena nabídka vzdělávacího balíčku Základy technické normalizace s přístupem do databáze ČSN online, kterou také zajišťuje agentura ČAS.

 

Závěrem byla prezentována ukázka praktických zkušenosti z výuky BIM zaměření na SPŠ stavební v Hradci Králové.

Akce se zúčastnili zástupci 21 škol z celé ČR. Vysoká účast nás velice potěšila, stejně tak aktivní přístup v rámci diskuzních částí. Podněty ze strany škol zapracujeme do připravované metodiky s výkladem jednotlivých bodů obsažených v kapitole BIM aktualizace RVPa pro plánování následujících aktivit. Další naplánovanou aktivitou bude metodický workshop – Jak adaptovat metodu BIM do výuky SPŠ, který se bude konat 2. 4. 2019.    

 

Těšíme se na další akce a věříme, že vzájemně předávané informace a nastartovaná spolupráce významně pomohou rozvoji metody BIM ve výuce.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up