BIM protokol má po externích recenzích svou konkrétní podobu

Lukáš Klee | 01.07.2019

Rozsáhlým interním a externím recenzním řízením prošly první výstupy pracovní skupiny PS02. Došlo k vypořádání stovek připomínek. Mezi výstupy byla i Pravidla pro tvorbu, předání a užívání informačního modelu, tzv. BIM protokol. BIM protokol je  důležitým smluvním mechanismem pro práci s informačním modelem a jako takový je poměrně novým nástrojem v českém stavebnictví. Vycházíme v tomto návrhu z mezinárodní praxe a reálných projektů, na kterých pracujeme.

 

 

Nyní je předkládána informativní verze, se kterou se bude moci veřejnost seznámit a která se bude dále vyvíjet. Může už ovšem sloužit jako dobrý základ zadavatelům pro jejich zakázky. Momentálně pokračují práce na přípravě ustanovení týkajících se práv duševního vlastnictví, odpovědnosti a náplně jednotlivých nově zaváděných rolí. Výstupy budou postupně zapracovány.

Informativní verze bude v následujících týdnech aktualizována. Postupně i na pilotních projektech získáme další zpětnou vazbu z praxe a zkušenosti pro naši další práci.

 

 

Všem, kteří se jak interních, tak externích recenzních řízení účastnili, mnohokrát děkujeme za podnětné připomínky a významnou zpětnou vazbu. I díky zapojení veřejnosti mohl BIM protokol vzniknout v podobě, ve které je nyní zveřejňován.

 

 

Více informací k BIM protokolu v článcích pracovní skupiny PS02. Dostupný je v Dokumentech pracovní skupiny PS02.

 

 

 

NULL

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up