Change management pro digitalizaci organizace

Ing. Zdeněk Lustig | 30.07.2020

Vydána druhá metodika k tématu change managementu, která detailněji popisuje aspekty změny při digitalizaci procesů organizace, což je klíčová část zavedení metody BIM v organizaci.

 

Téma řízení změny (change managementu) je již ve vládou schválené Koncepci BIM (kapitola 5.12) zmiňováno jako jedno z významných činností, které musí organizace vhodně zvládnout, chce-li docílit očekávaných zlepšení a přínosů, které metoda BIM může přinést. Tuto skutečnost si průběžně potvrzujeme i v praxi při podpoře a komunikaci s veřejnými zadavateli, kteří jsou součástí Programu pilotních projektů a mají již své reálné zkušenosti.

 

Nově vydaná metodika „Metodika zavedení BIM s ohledem na řízení změn při digitální transformaci – Digital Change Management“ navazuje na první metodiku „Obecná metodika pro řízení změn – Change management“, která byla vydána již v roce 2019 a dále ji rozpracovává pro změnu s cílem digitalizovat organizaci.

Dokument popisuje v úvodu základy digitální organizace, gramotnosti a transformačního procesu směřujícího k vytčenému cíli. V dalších kapitolách se metodika zabývá především postupy a aspekty práce s týmy, jak spoluprací v rámci týmu, tak i mezi více týmy, často ve vzdáleném výkonu práce. Právě komplexnost metody BIM vyžaduje nutně určitou strategii, jak umět vhodně a uměřeně postupovat a pracovat průřezově s celou organizací, a nikoliv jen ostrovně s jedním týmem.

 

Věříme, že shrnutí známých pravidel a principů pro řízení změny spojené s digitalizací organizace Vám bude zajímavým zdrojem inspirace a znalostí pro přípravu strategie zavedení metody BIM do Vaší organizace, která musí respektovat specifika organizace, výchozí stav, rozsah a především tempo změny.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up