Naučte se kontrolovat digitální model. ČVUT připravilo nový kurz

Není | 26.03.2023

Projektant či architekt připraví digitální model stavby (DiMS). To je při využívání metody BIM běžná věc. Jenže, jak poznat, že je model v pořádku? Získat jistotu, že můžete dílo od od zhotovitele projektových informací převzít, můžete jedině kontrolou modelu. Seznámit se se základními technikami práce při kontrole digitálních modelů můžete na novém kurzu připraveném pražskou ČVUT v rámci programu celoživotního vzdělávání.

 

Kurz nese název Kontrola kvality v BIM (QA/QC v BIM) a koná se již 17. až 19. května 2023 na Fakultě stavební ČVUT v Praze (Thákurova 7, Praha 6 – Dejvice). Kurz je veden BIM manažery zadavatele přebírajícími modely BIM pro Elektrárna Dukovany II, Karlovu univerzitu, ČVUT v Praze a další významné zadavatele v ČR. 

 

Dovednosti získané na kurzu využijí jak zadavatelé ale též projektanti, technické dozory, správci nemovitostí nebo stavbyvedoucí. Tedy všichni, kdo se podílí na tvorbě nebo využití dat BIM modelu. V praxi se dávno ukázalo, že procesy QC/QA jsou nezbytnou součástí všech digitalizovaných průmyslových odvětví. Procesy QC/QA zajišťují spolehlivost digitálních dat a tím jejich využitelnost v jakémkoliv dalším procesu. V tomto má stavebnictví (zejména ve veřejném sektoru) velký dluh.

 

Dvoudenní kurz Kontrola kvality v BIM (QA/QC v BIM) stojí 18 500 korun bez DPH, přičemž absolventi dvoudenního základního kurzu získávají slevu 4 tisíce korun. Absolventi kurzu mohou uplatnit slevu 50% na kurzy BuildingSMART.

Více informací získáte zde, případně na stránkách ČVUT.

 

 

 

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up