Zadávání veřejných zakázek, smlouvy a projektové řízení

Lukáš Klee | 01.07.2019

Přijetí metody BIM do českého stavebnictví není jen o digitalizaci a používání technologických inovací. BIM s sebou přináší i nezbytnou potřebu řešit nedostatečné projektové řízení a absenci smluvního standardu, a to zejména u veřejných zadavatelů. Bez standardizace vztahů a navazujících procesů na poli veřejných zakázek, projektového řízení a smluv by totiž digitalizace nebyla vůbec možná.

 

Vize metodik a výstupů představovaný veřejnosti má za úkol jednoduše a přehledně výstupy pracovní skupiny PS02, která usiluje o přípravu českého stavebnictví na efektivní digitalizaci, popsat a vysvětlit jejich vzájemnou návaznost. Zároveň se jedná o sdělení plánů pracovní skupiny PS02 do dalších měsíců své činnosti a jejich přiblížení veřejnosti s ohledem na připravované podzimní akce (workshopy, Summit Koncepce BIM).

 

 

Vize metodik a výstupů tak ukazuje nejen strukturu jednotlivých oblastí a případně též konkrétních metodik, či Českého standardu smlouvy pro výstavbu, ale též směřování činnosti pracovní skupiny PS02 v dalších měsících.

 

 

Více informací k tomuto výstupu najdete v Dokumentech pracovní skupiny 02.

 

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up