Ukázky software platforem

Následující sekce je věnována poskytovatelům softwarových řešení pro tvorbu informačních modelů (CAD systémy), kteří jsou signatáři „Memoranda o spolupráci a podpoře agentury ČAS a poskytovatelů CAD systémů“ podepsaný 27. srpna 2018. Cílem této sekce portálu Koncepce je poskytnout odborné veřejnosti i veřejným zadavatelům základní přehled o možných řešeních v této oblasti a způsobu jakým jednotliví poskytovatelé konkrétně podporují standardy postupně uvolňované agenturou ČAS.



Spolupráce probíhala kontinuálně po celé období. Postupně se z informativních a koncepčních workshopů přesouvala ke stále konkrétnějším aktivitám tak, jak postupovala příprava standardů a metodik.



Prvním konkrétním výsledkem naší vzájemné spolupráce je definice, příklady a nástroje pro přenos datových šablon elementů a dalších datových objektů informačního modelu stavby, jeho exportu do otevřeného formátu IFC a především způsobu jeho kontroly. Zdrojem pro šablony je samozřejmě námi připravovaný Datový standard staveb (DSS). Výsledkem je otevřený formát přenosu, který je popsán též zde na portálu Koncepce BIM.


Načasování zveřejnění je v souladu se startem pilotních projektů pro pozemní stavby tak, abychom veřejným zadavatelům, kteří se rozhodnou ověřovat DSS ve svých projektech nabídli možnost poskytnout svým dodavatelům definici svých požadavků podle DSS v digitální podobě. Tím jejich dodavatelé využívajících jeden ze zde uvedených systémů získali možnost využít efektivní postupy při plnění a kontrole těchto požadavků.



Od července 2020 otevíráme spolupráci i pro poskytovatele dalších systémů pro podporu metody BIM, jako mohou být například systémy na oceňování, časové plánování a především různé portály výrobců. Podle potřeby tedy budou vznikat zde na portále další sekce zaměřené na jednotlivé další oblasti, abychom poskytli mapu řešení podporující Datový standard staveb (DSS).
kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
crosschevron-up