7 kroků, jak úspěšně začít s BIM

Není | 10.07.2020

Začátek je vždy těžký. Doprovází ho nejistota, pochyby zda činíme racionální kroky, nejlépe správním směrem. Zda nejsme moc pomalí anebo naopak moc hrrrr. To vše platí i o metodě BIM. Tím spíše, pokud má splnit proklamovaná očekávání v efektivitě a konečných úsporách v horizontu dvou až tří let, pak musí být postupně implementována do všech procesů spojených se stavbami, které se v organizaci provádí. A to je jistě veliká změna a výzva.

V prvním letáku ze seriálu jsme se zaměřili na 7 námětů odkud začít, jak to celé v organizaci/firmě odstartovat. V letáku není nic objevného, naopak jsou to běžně známé postupy. Předpokládáme, že většinu z uvedených námětů již delší dobu využíváte. Z mojí zkušenosti je někdy vhodné si je znovu uceleně uvědomit a ujistit se, že vše využíváte plně ve svůj prospěch. 

 

Každý má zkušenost, že jak se to nastaví zpočátku, dost významně ovlivní výsledek i průběh. Korekce jsou samozřejmě možné, ale k případnému restartu už má odvahu jen málokdo. Kroky jsou aplikovatelné jak pro veřejnou organizaci, tak privátní dodavatele.

Věříme, že Vás stručné body budou inspirovat a pomohou Vám najít vlastní přístup a nastartují Vaši změnu k digitalizaci procesů. Budeme velmi rádi za Vaši odezvu, a to jak zde u článku v diskusi, tak případně na síti LinkedIN či osobně při našich setkáních. Držíme Vám palce.

 

 

 

 

 

 

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up