BIM Day 2022 už je opravdu za dveřmi. Začíná už 13. října

Jan Lodl | 07.10.2022

Metoda BIM mění stavebnictví a otevírá prostor k efektivnějším, levnějším a rychlejším stavbám. Není divu, že konferencí na téma BIM se v Česku koná mnoho. Přesto za pozornost stojí jen některé. A pokud byste do konce roku chtěli vyrazit už jen na jednu, pak stojí za to zvolit BIM Day. Skutečnost, že jde již o jedenáctý ročník hovoří sama za sebe. Času na rozhodování už není mnoho, snad každý, kdo má v Česku s metodou BIM něco společného, totiž do pražského Clarion Congress Hotelu zamíří již za necelý týden. BIM Day 2022 se totiž konají 13. a 14. října, vstupenky jsou stále k dispozici. A chybět přirozeně nebudou ani zástupci České agentury pro standardizaci, v čele s generálním ředitelem Zdeňkem Veselým.

 

 

Poločas implementace Koncepce

Zaměření BIM Day je již tradičně velmi praktické. Ostatně sdružení czBIM bylo tím, kdo metodě BIM do Česka otevřel cestu. Po úvodním bloku věnovaném hlavně představení czBIM a jeho aktivit, bude významná část dopoledního programu patřit Koncepci zavádění metody BIM v Česku. V bloku nazvaném příznačně Poločas implementace Koncepce vystoupí, kromě moderátora bloku Petra Matyáše, také generální ředitel České agentury pro standardizaci Zdeněk Veselý, který představí plány Agentury na další kroky při realizaci vládní Koncepce zavádění metody BIM.

 

Po pěti letech věnovaných zejména přípravě dokumentů a metodik postupuje Koncepce do praktické roviny – i proto se chce Agentura ČAS v následujících měsících a letech zaměřit zejména na vzdělávání, osvětu a propagaci metody BIM, ale také na podporu pilotních projektů BIM, a samozřejmě také rozvoj Datového standardu staveb (DSS). Jak, to bude právě tématem přednášky Zdeňka Veselého.

Na jeho vystoupení naváže s vizí Ministerstva pro místní rozvoj v oblasti digitalizace stavebního řízení a územního plánování vedoucí oddělení digitalizace stavebního řízení a územního plánování tohoto ministerstva Petr Klán. Pozornost v tomto bloku bude ale – zcela právem – věnována datovému standardu staveb (DSS) i samostatně.

 

Vždyť spolu s klasifikačním systémem je DSS společným digitálním jazykem pro české stavby. Novinky v datovém standardu staveb i plány na další rozvoj proto představí ve společné přednášce Kateřina Schön, projektová manažerka DSS z České agentury pro standardizaci a Rudolf Vyhnálek ze spolku czBIM. Závěr tohoto bloku obstará panelová diskuse, ve které usednou všichni prezentující a návštěvníci tak dostanou šanci oslovit je přímo se svými otázkami.

 

Závěr prvního dne bude patřit zkušenostem z projektů využívajících metodu BIM, a také sérii workshopů. Vybírat můžete celkem z deseti.

 

Druhý den patří moderovaným diskusím

Program druhého dne bude zaměřen především na otevřený dialog vystupujících a publika. Těšit se můžete na dvě moderované diskuse. První je nazvána Využívání dat BIM v CAFM, druhá Zadání vs Dodání BIM. Požadavky na BIM vs Potřeby. Mýty a legendy BIM. Také závěr programu druhého dne bude patřit workshopům, tentokráte bude na výběr z pěti témat.
Více v podrobném programu.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up