BIM pro SPŠ stavební, strašák nebo příležitost?

Ing. Pavel Pour | 21.01.2019

V prosinci minulého roku proběhl vzdělávací workshop, určený SPŠ stavebního zaměření. Následně byly školy osloveny, abychom získali pro nás důležitou zpětnou vazbu a podněty pro plánování dalších aktivit. Na otázky ve formě krátkého dotazníku odpovědělo 15 respondentů, zástupců stavebních škol z celé ČR. Velmi děkujeme za účast a hodnotnou zpětnou vazbu.

 

A jaké jsou výsledky? 80% škol považuje metodu BIM za příležitost! A to je určitě příslib pro přípravu budoucí generace stavařů v souladu s koncepcí zavádění metody BIM v ČR. Školy dále projevily zájem o více praktických ukázek a konkrétních příkladů uplatnitelných ve výuce stavebních škol. Kompletní vyhodnocení dotazníku viz odkaz na dokument níže.

Uvedené podněty zapracujeme do připravovaných aktivit, které v letošním roce plánujeme. Jsme rádi, že zájem stavebních průmyslovek o digitalizaci nejen českého stavebnictví se každým rokem zvyšuje.

Těšíme se na další zajímavá a podnětná setkání. Aktuálně připravujeme další workshop pro SPŠ, který se bude konat 2. 4.  2019.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up