Byli jsme partnerem konference Prague International CC

Martina Kourková | 29.05.2019

Den 16.5. byl významným dnem pro celé odvětví stavebnictví. V Praze se konal první ročník ICCC konference a agentura ČAS byla pyšným partnerem této události.

 

Konference měla 530 účastníků a pořádala ji společnost CCConsulting v čele s Lukášem Klee, vedoucím pracovní skupiny PS02. Tomu se podařilo dát dohromady tým renomovaných odborníků, kteří přijeli prezentovat z celého světa. 

 

Konference se skládala ze dvou hlavních bloků:

  • Smlouvy a projektové řízení se věnoval trendům ve smluvních standardech, případovým studiím smluvních standardů FIDIC, procesům reklamace ve výstavbě, jejich kvantifikace a zmírňování.  

 

  • Férové vztahy a inovace jehož součástí byly panely
    BIM – Digitalizace ve stavebnictví, Integrace projektanta a zhotovitele – týmová práce, Efektivní alokace rizika a spolupráce

V panelu   BIM – Digitalizace ve stavebnictví   reprezentoval Českou republiku vedoucí pracovní skupiny PS03 Josef Žák, který prezentoval zkušenosti z českého trhu a představil  i vládní Koncepci BIM a agenturu ČAS, která je za významnou část implementace této Koncepce pod vedením Ministerstva průmyslu a obchodu zodpovědná.

Zaznělo mnoho zajímavých a velmi inspirativních diskusí. Společně jsme se zamysleli nad možnostmi a trendy v odvětví, a to nejen lokálně v České republice, ale především mezinárodně, doslova napříč zeměkoulí. Mezi účastníky byli zástupci všech profesí a zaměření veřejného i soukromého sektoru. Všichni tak měli unikátní příležitost být součástí řešení a diskusí aktuálních výzev ve stavebnictví v digitální éře.

Především však vládla uvolněná a velmi přátelská atmosféra. Spolupráce, sdílení zkušeností v odvětví a radost být součástí takové události byla poznat na každém kroku. Každá taková příležitost společného setkání a upřímně míněné spolupráce je v našem odvětví potřebná a cenná.

 

Závěrem bychom vás všechny chtěli pozvat na další významné letošní setkání celého stavebního odvětví. 

 

Ve čtvrtek 21.11. 2019 pořádá agentura ČAS v Praze první Summit Koncepce BIM. Mezinárodní reprezentativní konference se bude věnovat důležitým tématům, která jsou definována ve vládní strategii Digitální Česko a ve vládním usnesení o zavádění Koncepce BIM v České republice. Nad Summitem převzal záštitu Vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Více informací v tomto článku. Těšíme se na další inspirativní událost.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up