Druhý ročník Summitu Koncepce BIM: 24. února 2021

Martina Kourková | 20.01.2022

Již druhý ročník setkání Summit Koncepce BIM proběhne 24. února 2022 on-line z konferenčního sálu v PVA EXPO PRAHA. Ani letos na něm nebudou chybět renomovaní experti na zavádění metody BIM ve veřejné správě z řady evropských zemí.

 

Zástupci veřejné správy podílející se na zavádění metody BIM v řadě evropských zemí se opět setkají v Česku. Vystoupí totiž na dalším ročníku Summitu Koncepce BIM, který se uskuteční 24. února 2022. Již podruhé tak budou mít účastníci unikátní možnost seznámit se s přístupy využívané veřejnou správu pro zavádění metody BIM do praxe v řadě evropských zemí. Vzhledem k současné epidemiologické situaci se Summit uskuteční on-line, o exkluzivní obsah ovšem účastníci v žádném případě nepřijdou.

 

 "Summit Koncepce BIM je výjimečnou příležitostí porovnat zkušenosti se zaváděním metody BIM ve veřejné správě u nás a v Evropě. Právě to jej dělá unikátním i z evropského pohledu," říká Zdeněk Veselý, generální ředitel České agentury pro standardizaci a dodává: "I pro letošní ročník se nám podařilo získat skutečně zajímavé řečníky jak z Evropy, tak z České republiky, včetně čelních reprezentantů veřejné správy u nás. Jsem přesvědčen, že ani on-line podoba, vynucená aktuální epidemiologickou situací, na zajímavosti letošnímu ročníku Summitu neubírá a naopak umožní účast i těm, kteří by se fyzické akce zúčastnit z různých důvodů nemohli."

Právě šance si během jediného dne porovnat postup digitalizace stavebnictví v Česku a v Evropě odlišuje toto setkání od jiných. Na Summitu vystoupí mimo jiné Souheil Soubra, předseda EU BIM Task Group, zástupkyně ministerstva Dopravy a digitální infrastruktury SRN Milena Feustel nebo také Adam Matthews, vedoucí mezinárodního centra Digital Built Britain a předseda platformy Global BIM Network. Chybět nebude ani pohled země, která je považována v Evropě za digitálního premianta, tedy Estonska. To bude zastupovat Jaan Saar z ministerstva.

 

Stejně jako v případě úspěšného prvního ročníku (konal se v roce 2019) je i nadcházející Summit složen z několika bloků. Účastníci se mohou těšit na blok zaměřený na vládní aktivity pro rozvoj digitalizace stavebnictví, detailní přehled aktivit Koncepce BIM a v neposlední řadě i blok, ve kterém své zkušenosti s metodou BIM představí konkrétní zástupci veřejné správy zapojení do programu pilotních projektů. 

Všechny tyto informace a poznatky si pak budou moci všichni účastníci Summitu porovnat s tím, jak k zavádění metody BIM přistupují další evropské země. Reprezentace bloku věnovaného sdílení zahraničních zkušeností je skutečně prestižní a všichni vystupující jsou respektovanými odborníky nejen ve svých zemích, ale i v evropském měřítku.

 

Summit Koncepce BIM tak nabízí unikátní neformální online setkání zástupců všech stavebních profesí, se zástupci vlád a veřejné správy od nás i z řady evropských zemí. Pro Česko navíc o to důležitější, že termín povinného využívání metody BIM u všech nadlimitních veřejných zakázek, bude již za dveřmi.

 

Aktuální program, novinky a registrace najdete na webu SummitKoncepceBIM.cz

 

  • Neváhejte s přihlášením, v programu je samozřejmě prostor i pro diskuse. 

 

  •  Registrační poplatek pro online činí 1 490,- Kč bez DPH, pro účastníky z úřadů, samospráv a státních organizací pak 990,- Kč bez DPH.
    • Využijte také speciální balíček, který je výhodný zejména pro větší organizace: každý 3. účastník v rámci jedné organizace za polovinu.
  • Každý účastník získá nejen unikátní link pro sledování celého přenosu živě, ale také přístup ke kvalitnímu záznamu a prezentačním materiálům.

 

  • Vzhledem k aktuální situaci se akce uskuteční online, umožní účast i těm, kteří by se fyzické akce zúčastnit z různých důvodů nemohli. 
    Ani tak ale nepřijdete o možnost, kterou u Summitu Koncepce BIM považujeme za důležitou - přímý kontakt s přednášejícími. Většina přednášejících bude přítomna v PVA EXPO PRAHA osobně a, jak je na Summitu již dobrou tradicí, po přednáškách bude následovat interaktivní diskusní blok. 

 

Těšíme se na vás.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up