Nová architektura DSS opět tématem Neformální snídaně s Agenturou ČAS. Potkáme se 8. listopadu

Jan Lodl | 30.10.2023

Série diskusních setkání u kulatého stolu v podobě Neformálních snídaní s Agenturou ČAS pokračuje již 8. listopadu 2023. Vrátíme se na něm k tématu, které vzbudilo velmi živou diskusi již v květnu: Nová architektura Datového standardu staveb. Jako obvykle se potkáme v konferenčním centru České agentury pro standardizaci (Biskupský dvůr 1148/5, Praha 1), a to 8. listopadu 2023 od 9 hodin. Nová podoba architektury DSS již dospěla do finále a byla projednána i Radou pro BIM. Pokud máte zájem se o ní dozvědět více nebo se podělit i o svůj pohled na to, jak by měla vypadat, pořád máte šanci.

Do naplnění kapacity zbývá ještě několik míst. Stačí se jednoduše přihlásit.

Datový standard staveb (DSS) tvoří společně s klasifikačním systémem CCI základ společného digitálního jazyka pro české stavby. Jde tak o jeden z nejdůležitějších pilířů efektivního využívání metody BIM. DSS totiž určuje strukturu a obsah informací digitálního modelu stavby (DiMS) a jeho součástí jsou požadavky na grafické i negrafické informace. A je to právě Datový standard staveb (DSS) co nám umožní vzájemné předávání dat mezi stavebními obory a jejich softwarovými nástroji. Jinak řečeno, díky DSS budou moci být informace o stavbě strojově čitelné.

Práce na nové architektuře DSS byly zahájeny v závěru loňského roku. Ukázalo se totiž, že původní návrh již neodpovídá aktuálním potřebám stavařské veřejnosti a – co je možná nejužitější – nepočítal s přímou integrací klasifikačního systému a identifikace do DSS. První představení návrhu odborné stavařské veřejnosti proběhlo právě na květnové Neformální snídani s Agenturou ČAS. A celá řada postřehů a připomínek, které tehdy padly, se odrazila také ve finální podobně. Pokud máte zájem se s ní podrobněji seznámit, pak je letošní předposlední setkání určeno právě vám.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up