První rok s výukou metody BIM. Přihlaste se na workshop pro střední školy stavebního zaměření

Jan Lodl | 27.02.2023

Podle rámcových vzdělávacích plánů (RVP) museli všechny střední školy stavebního zaměření zahrnout BIM kompetence do výuky nejpozději od září 2023. Proto bychom vás rádi pozvali na workshop První rok s výukou metody BIM, který se bude konat v sídle České agentury pro standardizaci (Biskupský dvůr 1148/5, Praha 1). Sejdeme se 3. dubna 20239:30. Přihlásit se můžete velmi jednoduše pomocí interaktivního webového formuláře.

 

Sdílení zkušeností i aktuální trendy

Workshop navazuje na již tradiční setkání učitelů středních stavebních škol, které Česká agentura pro standardizaci pořádá obvykle dvakrát ročně. I tentokrát bude zaměření velmi praktické a půjde zejména o sdílení zkušeností s výukou metody BIM na středních školách stavebního zaměření (ale nejen jich). Samozřejmě nebudou chybět ani aktuální informace o postupu realizace vládní Koncepce zavádění metody BIM do veřejné správy, se kterými vás seznámí ředitelka odboru Koncepce BIM České agentury pro standardizaci Eva Kaiserová, stejně jako představení nových přístupů i trendů ve využívání metody BIM v podání projektové manažerky DSS Kateřiny Schön, která samozřejmě připojí také informace o přípravě společného digitálního jazyka pro české stavby, tedy datového standardu staveb (DSS) a mezinárodního klasifikačního systému CCI. Možnosti spolupráce s vysokými školami, ale i soukromými stavařskými firmami, pak představí Radoslav Sovják, ředitel Národního centra Stavebnictví 4.0.

 

Zbytek programu bude už ale vyhrazen výhradně sdílení zkušeností učitelů středních škol. Pavel Pour ze SPŠ stavební Hradec Králové se ohlédne za prvním rokem povinné výuky BIM kompetencí. Podíváme se na možnosti propojení výuky TZB s BIM kompetencemi, a také na poznatky z pilotních projektů BIM, které běží na několika středních školách. Samozřejmě zbude i dost času na závěrečnou diskusi.

 

Stačí se přihlásit

Mnoho učitelů středních škol se workshopů pořádaných Českou agenturou pro standardizaci účastní pravidelně. Svědčí to o tom, že je považují za užitečné a přínosné. Proto by bylo škoda této možnosti nevyužít. Na workshop se mohou přihlásit maximálně dva zástupci za školu. Předpokládaný konec workshopu je v 15:30. Účast je bezplatná a pro účastníky bude připraveno během dne i malé občerstvení. Stačí se přihlásit zde.

 

 

Maximální kapacita sálu je 50 osob. Pokud by došlo k jejímu překročení, požádali bychom vás o omezení počtu účastníků pouze na jednoho zástupce školy. V takovém případě bychom vás kontaktovali e-mailem.

Těšíme se na vás.

NULL

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up