Spolupráce s poskytovateli CAD – začínáme pracovat

Není | 20.12.2018

Dne 10. prosince proběhl druhý workshop se signatáři Memoranda s poskytovateli CAD. Jsme velmi potěšeni, že se zúčastnili všichni signatáři včetně zástupců tří dalších platforem (DDS-CAD, Spirit, RoadPAC) a workshopu se zúčastnilo celkem 15 odborníků. Právě kompletní účast a velmi živá, konkrétní diskuse nás ujistila, že zvolený způsob komunikace a postupu přípravy Datového standardu stavebnictví (DSS) byl agenturou zvolen dobře a poskytovateli CAD pozitivně přijat.

 

Pro dvouhodinový workshop byl připraven nabitý program témat:

  • Organizace přípravy Datového standardu stavebnictví (DSS)
  • Plán přípravy DSS – road mapa pro rok 2019
  • Aktuální výstupy PS03 agentury ČAS
  • Architektura DSS - principy
  • Provázání DSS na normy a mezinárodní aktivity
  • Technické řešení DSS pro rok 2019
  • Návrhy pro konkrétní spolupráci pro rok 2019

Ze seznamu je patrné, že jsme se již posunuli z přípravné fáze roku 2018 do konkrétní práce na výstupech, které jsou jedny z klíčových pro naplnění Koncepce 2022. Obsahy jednotlivých témat jsou pracovní a mohou být ještě průběžně měněny v závislosti na mnoha faktorech. Avšak široká shoda účastníků na agenturou předložených základních krocích by měla vést k rychlým zajímavým výstupům.

Jedním z nich je předpoklad poskytnout první verzi DSS pro pilotní projekty i širokou stavební veřejnost na začátku 2. pololetí 2019, a to jak pro dopravní tak i pozemní sektor.

 

Klíčovým výstupem workshopu je společné rozhodnutí založit Expertní skupinu CAD složenou z technických odborníků z jednotlivých platforem. Účel skupiny je spolupracovat s PS03 agentury na odlaďování exportního formátu pro poskytování DSS ve strojově čitelné podobě pro implementace do jejich softwarových řešení. Součástí této spolupráce bude i odlaďování použití obsahu DSS v jednotlivých CAD systémech.

 

Další workshop je orientačně plánován na konec března v závislosti na posunu odlaďování a posunu v Expertním týmu CAD. Velmi se těšíme na zajímavou konkrétní spolupráci, která významným způsobem přispěje k rozvoji metody BIM v praxi.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up