Využití CDE v organizaci Magistrátu města Třinec

greatex | 12.11.2020

Tzv. „Společné datové prostředí“ (CDE) je postupně implementováno v rámci organizační struktury magistrátu od roku 2016.

Účelem projektu „Implementace CDE“ bylo umožnění sdílení informací o připravovaných i realizovaných investičních akcích jak v rámci odboru investic a oddělení rozvoje města, tak i s vnějšími subjekty, tzn. dodavateli projekčních nebo i stavebních prací.

V průběhu využívání CDE na pilotním projektu tělocvičny byl umožněn přístup do prostředí i další organizační jednotce, odboru školství, kultury a tělovýchovy, a to proto, že investiční výstavba je komplexním procesem, do kterého vstupuje více funkčních míst.

V současnosti probíhá zapojování i ostatních organizačních jednotek, jako např. odboru právního, odboru dopravy, správy majetku města a životního prostředí.

Cílem je zapojení všech technicko-administrativních jednotek magistrátu tak, aby byl jednotný nástroj pro sdílení dokumentů celé řady formátů a typů.

Z technického pohledu jde o tzv. „cloudové“ řešení, tzn., že je formou služby – na základě licenční smlouvy, poskytováno prostředí pro sdílení dokumentů.

Níže v dokumentu je popsáno modelové využívání CDE v průběhu životního cyklu investiční akce.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up