Zavádění metody BIM na Magistrátě města Pardubice - TERMINÁL JIH

greatex | 10.03.2021

Účelem projektu je doplnění multimodálního uzlu veřejné dopravy v Pardubicích o parkovací dům a propojení veřejné dopravy a přístupu k dalším částem uzlu (Terminál A – vlak, Terminál B – Bus) z jihu přes železniční koridor. Na objekt Terminálu JIH navazuje stavba lávky přes železniční uzel Pardubice - není součástí tohoto projektu, která pak spojí pro cyklisty a chodce severní a jižní část města.

Cílem projektu je výstavba Terminálu JIH v Pardubicích v blízkosti železničního uzlu Pardubice. Projekt zahrnuje výstavbu parkovacího domu (kromě parkování osobních automobilů bude obsahovat zázemí pro cestující MHD, zázemí řidičů MHD, komerční plochy a propojovací můstek na novou lávku přes nádraží), stojanů pro jízdní kola, obratiště nové linky městské dopravy vč. nabíjecí stanice pro elektrobusy. Součástí projektu je také úprava stávající ulice K Vápence a křižovatky Pražská-Teplého (komunikace, zpevněné plochy, veřejné osvětlení, sadové úpravy, světelná signalizace, přeložky apod.).

Stručný technický popisjedná se o novostavbu parkovacího domu o šesti nadzemních podlaží a jednom podzemním. Skeletová železobetonová monolitická konstrukce o půdorysu 59,9 x 62,8m, je zastřešena plochou střechou s atikou ve výšce 17,5, opláštění ze železobetonových panelů. Objekt je umístěný v centru města vybavený výtahy, nabíječkami pro elektromobily, zázemím pro řidiče, čekárnou pro cestující a komerčními prostory. Je napojený na stávající či překládané inženýrské sítě.

 

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up