Doporučení k hodnocení ekonomické výhodnosti je v externím recenzním řízení

Lukáš Klee | 15.02.2019

Doporučení k hodnocení nabídek při zadávání veřejných zakázek (dále též jen „doporučení“) prošlo interním recenzním řízením a po zapracování připomínek je na cestě k recenzentům registrovaným na portálu ČAS.

 

Doporučení se vypořádává zejména se současnou situací v oblasti veřejných zakázek, když se v rámci hodnocení nabídek snaží propojit ekonomickou a kvalitativní stránku výstavbového projektu. Účelem doporučení je motivovat zadavatele, inspirovat je a ukázat jim cestu, jak efektivně a transparentně dospět ke kvalitně provedenému výstavbovému projektu díky dodavateli, který bude moci v rámci zadávacího řízení prodat to nejlepší, co může nabídnout.

Náplní doporučení je vymezení základních východisek, představení zahraničních inspiračních zdrojů (jako je např. Best Value Approach) a především představení metody hodnocení m4E spolu s „desaterem nového přístupu k zadávání“ a případovou studií upozorňující na případná úskalí v rámci inovativního hodnocení nabídek.

 

Doporučení představuje v rámci koncepce BIM jeden ze střípků vedoucích k celé mozaice fungujícího a efektivního stavebnictví, a to zejména na poli veřejných investorů, a má tak nezastupitelnou roli.

 

Zaujal Vás tento výstup  ? Zaregistrujte se jako recenzent, nebo uveďte ve svém profilu a získejte aktuální informace.  Vše o recenzentním procesu zde.

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up