Doporučení k projektovému řízení míří mezi registrované recenzenty

Lukáš Klee | 15.02.2019

Registrovaným recenzentům je, jako jeden z výstupů pracovní skupiny PS02, představeno Doporučení ke smlouvám a projektovému řízení v BIM (dále jen „doporučení k projektovému řízení“).

 

Doporučení k projektovému řízení shrnuje základní poznatky z oblasti projektového řízení spolu s podněty ke změnám, a to zejména v interních postupech zadavatelů. Doporučení k projektovému řízení však přichází též s návrhy řešení základních úskalí výstavbového projektu a věnuje se základnímu vymezení role projektového manažera a efektivní spolupráci mezi jednotlivými účastníky výstavbového projektu. Neopominutelnou součástí doporučení k projektovému řízení je taktéž nastínění řízení výstavbových projektů prostřednictvím například harmonogramu prací či změnových mechanismů.

Doporučení k projektovému řízení představuje jeden ze základních pilířů, na němž budou stavět mimo jiné smluvní standardy. Zároveň si však projektové řízení, vzhledem ke skutečnosti, že představuje stěžejní část výstavbového procesu, zaslouží dostatečnou pozornost, a to nejen prostřednictvím představovaného doporučení k projektovému řízení, ale i v rámci dílčích doporučení k řízení změn, času a rizik, která budou v průběhu příštích měsíců v rámci pracovní skupiny PS02 vznikat.

 

Zaujal Vás tento výstup  ? Zaregistrujte se jako recenzent, nebo uveďte ve svém profilu a získejte aktuální informace.  Vše o recenzentním procesu zde.

 

kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up