PS03 - aktuální rozpracovanost výstupů

Martina Kourková | 07.11.2018

Prostřednictvím interního řízení v rámci jednotlivých pracovních skupin jsme vypořádali připomínky a návrhy k Analýze užití dat (BIM) napříč fázemi stavebnictví.

V tento okamžik je k této analýze zpracováván grafický návrh a bude v nejbližší době vydána pro recenzenty registrované na portálu ČAS. 

 

Obdobně jsme v rámci jednotlivých pracovních skupin vypořádali připomínky a návrhy k Rešerši klasifikačních systémů zpracovávané mezinárodně. Tato rešerše bude taktéž zveřejněna k připomínkování recenzentům registrovaných na portálu ČAS v nejbližší době.

Současně jsme právě rozeslali pozvánku všem zaregistrovaným recenzentům na navazující diskusní workshop ohledně těchto výstupů PS03 a také výstupů PS02, který se bude konat 20.11. v Praze v odpoledních hodinách.

 

Více o celém recenzentním procesu zde.

 

 

Dále pracujeme na dvou výstupech:

 

  1.  V současné době je v konceptu metodika specifikující architekturu, terminologii a metodiku datového standardu stavebnictví. Jako výstup PS03 předpokládáme vydání této metodiky do konce listopadu, v prosinci tedy plánujeme započetí recenzentního procesu.

  2.  Dále pracujeme na Databázi datového standardu stavebnictví (DDSS). Tato databáze je dočasně umístěna na serveru Univerzity Karlovy, Matematicko-fyzikální fakulty. Databáze slouží k přípravě datového standardu a je v současné době testována za účelem prověření její funkčnosti.
kontakty
Česká agentura pro standardizaci
Právní forma: státní příspěvková organizace
IČ: 06578705
DIČ: CZ06578705
Adresa: Biskupský dvůr 1148/5, 110 00 Praha 1
Datová schránka: 4htvpem
www.koncepcebim.czwww.agentura-cas.cz
E-mail: bim@agentura-cas.cz
newsletter:
odebírat
naše zahraniční aktivity
spolupracujeme
mediální partneři
partneři
Copyright © 2024 BIM
databaseusertagcrosschevron-up